Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Weterynarze przypominają rolnikom o dokumentowaniu leczenia zwierząt

5 stycznia 2016
Powiatowi lekarze weterynarii oraz ośrodki doradztwa rolniczego przypominają rolnikom, że leczeniu zwierząt gospodarskich musi towarzyszyć stosowna dokumentacja. Jej brak może skutkować nawet utratą należnych rolnikom dopłat bezpośrednich.
Apel w tej sprawie wystosował do rolników Główny Lekarz Weterynarii. Jego informacja przekazywana jest właścicielom gospodarstw rolnych w powiatowych ośrodkach weterynaryjnych oraz instytucjach odwiedzanych przez rolników i hodowców zwierząt gospodarskich.
"Każdorazowe zastosowanie przez lekarza weterynarii produktów leczniczych powinno zakończyć się wystawieniem dokumentu potwierdzającego ten fakt. Nieudokumentowane leczenie zwierząt gospodarskich może skutkować utratą części lub całości dopłat bezpośrednich" - wskazał Główny Lekarz Weterynarii Janusz Związek.
Dokument potwierdzający leczenie zwierząt w gospodarstwie ma być przechowywany przez pięć lat. Powinien znajdować się na nim podpis rolnika oraz podpis i pieczątka lekarza weterynarii.
"Żądajcie od lekarzy weterynarii leczących Wasze zwierzęta wystawiania takiego dokumentu. Jest to Państwa niezbywalne prawo i obowiązek lekarzy weterynarii leczących zwierzęta gospodarskie" - napisał lekarz.
Jego apel podyktowany jest bezpieczeństwem produkowanej w Polsce żywności. "Zdrowa, bezpieczna i dobra polska żywność jest naszym skarbem narodowym. Stały wzrost popytu na polskie mięso, mleko i jaja oraz produkty przetworzone jest źródłem dochodu dla wielu polskich rodzin" - czytamy w apelu.


POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę