FAMMU/FAPA podaje, że produkcja mięsa drobiowego w Azerbejdżanie staje się coraz bardziej opłacalna na tle reszty sektora rolnego. W ciągu najbliższych pięciu lat produkcja tego gatunku mięsa wzrośnie do 90 tys. ton, a produkcja jaj wyniesie ponad 1 mld 350 mln sztuk. To całkowicie pokryje tamtejszy popyt.
Na początku 2011 r. w Azerbejdżanie działało 45 dużych oraz średniej wielkości ferm drobiarskich, które łącznie mogły wyprodukować 60 tys. ton drobiu oraz 1 mld 200 tys. sztuk jaj rocznie. W latach 2007-2008, czyli przed kryzysem ekonomicznym na świecie, w Azerbejdżanie działało tylko 30 ferm drobiarskich, produkujących 40-50 tys. ton drobiu rocznie.
W ciągu ostatnich trzech lat liczba podmiotów produkujących drób zwiększyła się zatem o jedną trzecią. Wzrosła także produkcja mięsa drobiowego. W ostatnich latach zmianie uległy także wzorce żywieniowe w tym kraju. Roczny popyt konsumencki na drób kształtuje się obecnie na poziomie 80 tys. ton, przy czym do niedawna krajowy przemysł pokrywał zaledwie połowę tego popytu. W latach 2007-2008 Azerbejdżan sprowadzał 25-30 tys. ton drobiu rocznie, głównie z Brazylii, Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Iranu, Polski oraz innych kierunków. Wówczas drób pochodzący z importu był tańszy od krajowego, co powodowało, że krajowa produkcja była niekonkurencyjna.