aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Usługi

17 sierpnia 2010
Od wczoraj do wyczerpania puli środków lub do końca roku. Rusza druga edycja wsparcia na usługi doradcze. Maksymalnie można dostać 1500 euro.
Aby ubiegać się o pomoc trzeba spełnić trzy podstawowe warunki: prowadzić działalność rolniczą, być uprawnionym do pobierania dopłat bezpośrednich oraz mieć podpisaną umowę o świadczenie usług doradczych. Pomoc wynosi 80% tak zwanych kosztów kwalifikowanych, do których nie zalicza się podatku VAT.

Paweł Skalski, ARiMR: rolnicy mają dwie możliwości mogą wnioski o pomoc złożyć wraz z umowa z uprawnionym podmiotem doradczym, albo złożyć oświadczenie, że zawrą taką umowę i zrealizują te usługi, o które się ubiegają we wniosku o pomoc.

Od tego roku zakres usług został rozszerzony. Oprócz kompleksowej oceny gospodarstwa w zakresie spełniania wymogów wzajemnej zgodności wsparcie przysługuje także na przygotowanie biznesplanów potrzebnych do ubiegania się o unijne dotacje, czy opracowanie programów nawożenia.

Paweł Skalski. ARiMR: plany rolnośrodowiskowe zrealizowane w maju 2010 roku będą mogły po spełnieniu wszystkich kryteriów kwalifikowalności być zrefundowane w ramach tego działania.

Umowę na świadczenie usług można zawrzeć z ośrodkami doradztwa, izbami rolniczymi lub prywatnymi firmami, które mają akredytację ministerstwa rolnictwa.

Dokumenty można składać w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji. Najpierw trzeba dostarczyć wniosek o przyznanie pomocy, a dopiero po otrzymaniu decyzji złożyć dokumenty o przyznanie płatności.


POWIĄZANE

Sekrety bezpiecznych transakcji online: Najlepsze praktyki dla użytkowników syst...

Jak wynika z najnowszego sondażu, 76,1% Polaków na co dzień oszczędza na zakupac...

Folia stretch jest niezwykle wszechstronnym materiałem, który ma szereg różnych ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę