Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Udana wyprawa do Brukseli

7 marca 2015
Minister Rolnictwa i Rozwoju wsi Marek Sawicki  2 marca rozmawiał w Brukseli z Vytenisem Andriukaitisem,  komisarzem ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności o możliwości możliwości prowadzenia na małą skalę produkcji żywności pochodzenia zwierzęcego w celu jej wprowadzenia na rynek lokalny w oparciu o przepisy krajowe.
Szef naszego resortu rolnictwa  uzyskał poparcie komisarza dotyczące przychylnego potraktowania wszystkich proponowanych rozwiązań w notyfikowanym  Komisji Europejskiej i pozostałym państwom członkowskim projekcie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie wymagań weterynaryjnych przy produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do sprzedaży bezpośredniej.
Ja podkreśla MR i RW Taka deklaracja ze strony Komisji Europejskiej jest szczególnie ważna dla Polski, ponieważ rozwiązania zaproponowane w projekcie ww. rozporządzenia wynikają z oczekiwań polskich rolników, a także że środowiska konsumentów, które to grupy społeczne  oczekują jak najszybszego uregulowanie kwestii sprzedaży bezpośredniej.
Tematem rozmów było także przedstawienie informacji nt. aktualnej sytuacji dotyczącej afrykańskiego pomoru świń, która zdaniem ministra jest skutecznie monitorowana i kontrolowana przez polskie służby weterynaryjne. Minister poinformował komisarza o planowanym wdrożeniu na obszarze objętym ograniczeniami (strefa II) programu bioasekuracji mającego na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się ASF.


POWIĄZANE

Zgodnie z opublikowanymi dzisiaj danymi GUS nominalna dynamika sprzedaży detalic...

Zgodnie z danymi GUS produkcja sprzedana przemysłu w przedsiębiorstwach zatrudni...

Ustawa o dzierżawie, Wspólna Polityka Rolna i Zielony Ład, instrumenty finansowe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę