Słodycze przyszłości będą zapewniały dłuższe doznania smakowe, dłuższy okres przechowywania oraz różne kombinacje kształtów i smaków, limitowane jedynie granicami ludzkiej wyobraźni, a nie dostępnymi rozwiązaniami technologicznymi - twierdzą przedstawiciele Beneo, producenta funkcjonalnych dodatków do żywności.
"Zielone" cukierki, czyli wspierające podejście do produkcji zgodne z filozofią zrównoważonego rozwoju, stają się coraz bardziej popularne zarówno wśród konsumentów, jak i wśród producentów wyrobów cukierniczych. Ze względu na niską higroskopijność cukierki nie wymagają dodatkowych opakowań, a ponieważ składają się w całości jedynie z naturalnie pozyskiwanych składników, przyczyniają się do zmniejszenia śladu węglowego pozostawianego przez ten produkt.
Wkrótce na globalnym rynku mogą pojawić się też pierwsze przyjazne dla zębów, a jednocześnie całkowicie trawione, wypełnione czekoladą o smaku mięty cukierki ciągutki zawierające węglowodan nowej generacji (izomatulozę). Składnik ten, pozyskiwany z buraków cukrowych, to biały krystaliczny proszek, który dostarcza takiej samej energii jak cukier i jest podobnie słodki, a równocześnie przyjazny dla zębów. Co więcej posiada niski indeks glikemiczny (GI 32) i dostarcza glukozę do mięśni i do mózgu, która jest źródłem energii o przedłużonym działaniu.
Na popularności mają też zyskiewać naturalne barwniki, które mogą być alternatywą dla dwutlenku tytanu w aplikacjach cukierniczych, jak na przykład przy wykonywaniu glazur cukierniczych.
Portfolio produktów Beneo obejmuje składniki funkcjonalne, pozyskiwane z korzenia cykorii, cukru pochodzącego z buraków cukrowych, ryżu i pszenicy. Firma należy do Südzucker Group. Ma zakłady produkcyjne zlokalizowane w Belgii, Chile, Niemczech i we Włoszech.