Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Prywatyzacja KSC. Chcą kupić akcje, więc potrzebna im spółka

7 lutego 2012
Nie wszystkich uprawionych do zakupu akcji Krajowej Spółki Cukrowej stać na skorzystanie z tej możliwości. Ale jeśli będą działać w grupie, mają szanse na pozyskanie pieniędzy.
- Możemy stworzyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, która pomoże w wykupie akcji - tłumaczył podczas piątkowego spotkania w Nakle Józef Pawela, rolnik z Wylatowa, który jest członkiem Rady Nadzorczej KSC.

Członkowie grupy założycielskiej wniosą do spółki po 100 złotych udziału. - Nie będzie w niej osób lepszych i gorszych – dodał Pawela. - Zadaniem spółki będzie oddanie długu, a nie wypracowanie zysku.

Bo osobami uprawnionymi do nabycia akcji są pracownicy KSC oraz plantatorzy związani ze spółką umowami kontraktacji. Łącznie to ok. 18 tys. osób w kraju, w Kujawsko-Pomorskiem, około 4,5 tys. Zapisy na akcje potrwają do 20 marca 2012 roku.

- Dzięki spółce więcej osób ma szansę na wykup akcji i będzie można uniknąć tego, czego się obawiam – przejęcia ich przed kilku finansowych rekinów - powiedział nam Gabriel Janowski, były minister rolnictwa, poseł i senator, który od dawna walczy, by Polski Cukier należał także do plantatorów. - Trzeba zrobić wszystko, żeby się udało.

Na sali było wielu plantatorów buraków cukrowych, którym pomysł bardzo się podobał. Ale pojawiły się też wątpliwości, gdy była mowa o zabezpieczeniu kredytu akcjami. Czy bankom to wystarczy?

Józef Pawela jest przekonany, że pomoże im w tym ocena analityków, którzy bardzo wysoko oceniają potencjał rozwojowy KSC.



POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę