Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

,,Owoce'' już w 8,6 tys. szkół

4 maja 2011
To o 6 proc. więcej niż w pierwszym semestrze. Program obejmuje obecnie ponad 67 proc. dzieci z tzw. grupy docelowej tj. uczniów z trzech pierwszych klas podstawówki. Jest to o 3 punkty proc. więcej niż w poprzednim semestrze.
Owoce w szkole dostają dzieci pierwszych trzech klas podstawówki. Są to jabłka, gruszki, truskawki, świeże warzywa - marchew, papryka słodka, rzodkiewki jak również soki owocowe, warzywne oraz owocowo - warzywne.
Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego. Akcja w tym semestrze trwa przez 10 wybranych tygodni, a w sumie do końca roku szkolnego uczniowie dostaną łącznie 20 porcji owoców i warzyw, tj. dwa razy w tygodniu.

Najliczniej z programu korzystają maluchy z woj. mazowieckiego (96 tys.), śląskiego (87,6 tys.), wielkopolskiego (79,6 tys.); najmniej z woj. lubuskiego - (20 tys.) i opolskiego (20,6 tys.).

W tym roku szkolnym na program "owoce w szkole" przeznaczono 12,3 mln euro, 75 proc. tej kwoty (9,2 mln euro) finansuje Unia Europejska.
Pod koniec marca br. Komisja Europejska zdecydowała o przeznaczeniu na ten program na kolejny rok 90 mln euro. Największą część funduszy przyznano Włochom - 18 mln euro, Niemcy dostali 11 mln euro, a Francja - 10 mln euro, Polska otrzyma 9 mln euro, Rumunia - 8 mln euro. KE tylko dofinansowuje programy narodowe, dlatego resztę pieniędzy musi wyłożyć kraj członkowski.


POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę