MERCOSUR1
TSW_XV_2025

Nielegalny handel egzotycznymi zwierzętami w Wielkopolsce

11 września 2003

Papuga trzymana w akwarium, w którym nie może rozwinąć skrzydeł, małpa więziona w szafie przez 12 lat to przykłady nieludzkiego traktowania zwierząt. Większość egzotycznych zwierząt do Polski sprowadzona zostaje nielegalnie. Kupując je narażamy się na konsekwencje prawne.

W Poznaniu, przy Bibliotece Ekologicznej, działa jedyne w Polsce Centrum Monitoringu Konwencji Waszyngtońskiej, której celem jest ograniczenie handlu zagrożonymi wyginięciem gatunkami. 
 
Zyski z nielegalnego handlu ginącymi gatunkami zwierząt porównywalne są do tych, uzyskiwanych z handlu narkotykami i bronią. Handlarze, aby zarobić narażają na śmierć 9 na 10 z przemycanych zwierząt. Opłaca się to im jednak. Kupując małpę, węża, papugę bez wymaganych dokumentów stajemy się wspólnikami przestępstwa i przyczyniamy się do ginięcia rzadkich gatunków. Przy okazji narażamy się na choroby, pogryzienia, ukąszenia.
 
 Podczas kontroli przeprowadzonej wczoraj w jednym z poznańskich sklepów znaleziono małpkę sajmirii oraz żółwia stepowego, pochodzące najprawdopodobniej z przemytu.


POWIĄZANE

Tysol.pl ruszył z akcją informacyjną pt. "Ratujmy Polskie Azoty". W swej najnows...

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ogłosiła właśnie, że jaja spełnia...

Uprawa roślin w growboxie staje się coraz bardziej popularna wśród miłośników og...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę