Stało się już tradycją, że w ostatni piątek lutego w siedzibie Nadleśnictwa Brzozów rozstrzyga się największy w Polsce przetarg na drewno cenne. Tak było i w tym roku.
O prawo zakupu 2190 metrów sześciennych drewna ubiegały się w tym roku 23 firmy. Większość z nich to krajowi producenci okleiny, ale byli również kupcy z Austrii, Estonii, Niemiec i Słowacji. Sprzedano 97 procent wystawionego drewna, osiągając średnią cenę 1067 złotych za metr sześcienny. Najwięcej sprzedano buka – 1290 metrów sześciennych. Wciąż największym wzięciem cieszy się jednak jawor, który osiągnął średnią cenę 1700 złotych. Sprzedano go 384 metry sześcienne. Nie padły w tym roku rekordy cenowe.
"Osiągnięta na submisji średnia cena jest niższa od ubiegłorocznej, ale biorąc pod uwagę spadek kursu euro, trzeba ją uznać za bardzo zadowalającą "- powiedział Super Nowościom Jan Kraczek, dyrektor Rejonowej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. "Godny odnotowania jest fakt, że tegoroczna submisja miała wymiar nie tylko handlowy. Naszym gościom zaprezentowaliśmy Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku oraz muzeum ikon, traktując to jako dobry sposób promocji naszego regionu."