„Dania gotowe Poltino” przygotowane i wyprodukowane przez firmę HORTINO z Leżajska , województwo podkarpackie zajęły I miejsce ( kategoria „mrożonki) w konkursie ,organizowanym przez Magazyn Życie Handlowe „PRZEBOJE FMCG 2014” .
Tegoroczna już VII edycja konkursu została przeprowadzona pod nadzorem instytutu badawczego Millward Brown. Oficjalne wręczenie statuetek „Przebojowy Produkt 2014” miało miejsce 29 maja w czasie uroczystej gali w Villa Foksal w Warszawie.
HORTINO ZPOW Leżajsk Sp. z o.o., właściciel marki Poltino to jeden z największych zakładów przetwórstwa owocowo – warzywnego w Polsce. Firma powstała w czerwcu 2000r. natomiast tradycje w przetwórstwie owocowo – warzywnym kontynuuje od roku 1973. Działalność Spółki opiera się wyłącznie na polskim kapitale. Firma produkuje i oferuje: mrożone owoce, warzywa, mieszanki warzywne, zupy, dania gotowe, koncentraty i aromaty soków owocowych, syropy owocowe oraz nadzienia owocowe. Około 60% ogólnej sprzedaży firmy stanowi eksport min. do krajów Unii Europejskiej, USA oraz na rynki wschodnie (Rosja, Białoruś, Ukraina, Kazachstan). Poprzez odpowiedni dobór odmian, właściwą technologię produkcji i oryginalne receptury mrożonki Poltino wyróżniają się wysoką jakością i doskonałymi walorami smakowymi. Oryginalne receptury i wysoka jakość owoców i warzyw z Leżajska zdobyły uznanie handlowców i konsumentów. Potwierdzają to liczne nagrody i wyróżnienia. Zakład pracuje w certyfikowanym systemie zarządzania jakością wg normy ISO 9001:2008 i systemie zarządzania bezpieczeństwem żywności wg normy ISO 22000:2005.
Jednym z podstawowych elementów funkcjonowania spółki są dostawy świeżych owoców i warzyw w ilościach dostosowanych do możliwości przerobowych oraz jakości odpowiadającej najwyższym standardom. Surowiec pozyskiwany jest z bazy własnej poprzez bezpośrednie umowy kontraktacyjne z producentami jak również z zakupu w ramach umów zlecenia skupu z podmiotami specjalizującymi się w obrocie świeżych owoców i warzyw a także bezpośrednio z producentami spoza terenu bazy własnej. Dostawy surowca pochodzą głównie z województwa podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.