biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Młodzieżowa Akademia Wolności

19 lipca 2012
Komitet Partnerski Ziemi Goślińskiej wspólnie z Gimnazjum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego 20 lipca rozpoczynają realizację  polsko-gruzińskiego projektu Młodzieżowej Akademii Wolności „VIP Leadership”, której celem jest zmotywowanie młodych ludzi do aktywności obywatelskiej oraz do rozwijania kompetencji liderskich i międzykulturowych.

Organizatorzy mają nadzieję, że działania Akademii Wolności doprowadzą do następującej definicji tytułu projektu: V- (very) bardzo, I-(independent) niezależna, P- (person) osoba. Chcielibyśmy, aby młodzi Polacy i Gruzini po zakończeniu projektu stali się właśnie tak rozumianymi VIPami. Akademia zrealizuje cztery główne bloki tematyczne: liderstwo, demokracja, kreatywność
i wielokulturowość. Metodologia projektu zostanie oparta na uczeniu się przez działanie, więc część warsztatowa będzie stanowiła ważny element wszystkich aktywności (warsztaty liderskie, florystyczne, historyczne, kulinarne, krawieckie, graffiti). Młodzi Gruzini i Polacy przez 7 dni w Polsce a potem 7 dni w Gruzji zmierzą się z historią oraz współczesnością swoich ojczyzn (warsztaty pt. Oś Pamięci-porównanie historii dwóch krajów).
- Wspólnie będziemy debatować o Okrągłym Stole w Polsce, Różanej Rewolucji w Gruzji. Dotkniemy problematyki wolności indywidualnej człowieka i jego prawa do buntu (happeningi na Placach Wolności w Poznaniu i Tbilisi). Spróbujemy także dotrzeć do lokalnych społeczności w Polsce i Gruzji z przesłaniem, że każdy z nas jest odpowiedzialny za budowanie pokoju w miejscu, w którym żyje na co dzień(happening balonowy). Zamierzamy uformować uczestników projektu na międzykulturowych liderów transformacji, którzy w swoich lokalnych środowiskach będą zachęcać innych do demokratycznego i kreatywnego podejścia do życia w ramach edukacji formalnej i pozaformalnej. Polska część projektu odbędzie się w dniach 20-26 lipca w Murowanej Goślinie, Poznaniu, Gdańsku oraz w Warszawie. W Gdańsku odbędziemy historyczną wędrówkę „Od totalitaryzmu do demokracji” zakończoną wystawą „Drogi do Wolności”,  natomiast w Warszawie zwiedzimy Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie znajduje się pomnik gruzińskich oficerów kontraktowych, służących w Wojsku Polskim, którzy stracili życie w Katyniu, w Powstaniu Warszawskim oraz na wielu frontach II wojny światowej – informuje Agnieszka Drabczyk z Komitetu Partnerskiego Ziemi Goślińskiej.
Projekt jest współfinansowany ze środków programu Wsparcie Demokracji finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012.


POWIĄZANE

Współczesna hodowla zwierząt stawia coraz wyższe wymagania w zakresie higieny pr...

W pierwszym półroczu 2025 r. zlikwidowano w Polsce 2 707 stad świń, co przełożył...

Raport ekspercki dla PPR.pl Opracowanie na podstawie raportu USDA „Spanish Dried...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę