Ptak_Waw_CTR_2024
Biometan_II_Forum_2024

Kłopoty z Błękitną Linią TP

19 lipca 2004

TP.S.A ma 90 dni na usunięcie nieprawidłowości w funkcjonowaniu Błękitnej Linii TP. Zdaniem kontrolerów URTiP, praca osób obsługujących Błękitną Linię TP została zorganizowana w sposób uniemożliwiający bieżące realizowanie zgłoszeń składanych przez abonentów.

Rada Telekomunikacji (RT) wyraziła zaniepokojenie funkcjonowaniem Błękitnej Linii TPi przyjęła do wiadomości stanowisko prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) w sprawie zagospodarowania wolnych zasobów częstotliwości dla sieci ruchomych, poinformował rzecznik prasowy URTiP w komunikacie przesłanym w piątek PAP.

Na posiedzeniu Rady (która jest organem opiniodawczo-doradczym prezesa URTiP) prezes URTiP Witold Graboś omówił szczegółowo przypadki nieprzestrzegania prawa w wyniku funkcjonowania Błękitnej Linii TP". Nawiązując do decyzji z 2 lipca br. określającej zakres naruszenia prawa przez Telekomunikację Polską, prezes URTiP uzasadnił konieczność wyznaczenia operatorowi 90- dniowego terminu na usunięcie nieprawidłowości.

Po tym terminie musi odbyć się ponowna kontrola Urzędu. Dopiero jej wyniki, w przypadku niewykonania decyzji przez operatora, pozwolą wyciągnąć dalsze, bardziej restrykcyjne sankcje wobec TP, podaje komunikat. Kontrola URTiP Błękitnej Linii TP", przeprowadzona w okresie od 20 stycznia do 15 kwietnia 2004 r., wykazała, m.in. że nie bez znaczenia dla jakości obsługi pozostała ograniczona w początkowym okresie liczba konsultantów, w większości rekrutowanych spośród byłych pracowników Biur Obsługi Klienta.

Zdaniem kontrolerów, praca osób obsługujących Błękitną Linię TP" została zorganizowana w sposób uniemożliwiający bieżące realizowanie zgłoszeń składanych przez abonentów. W rezultacie, np. w Częstochowie stwierdzono, że 18 doradców miało na swoich imiennych listach zadań 3 589 zgłoszeń, które oczekują na realizację od 11 do 120 dni.

Podczas posiedzenia Rady, prezes URTiP zaprezentował także ?Stanowisko w sprawie sposobu zagospodarowania wolnych zasobów częstotliwości dla systemów telefonii ruchomej UMTS i GSM 1800". Jak informuje komunikat, stanowisko zawiera m.in. analizę możliwości rozdysponowania tych częstotliwości w dwóch odrębnych procedurach przetargowych: jedna na rezerwację częstotliwości w systemie UMTS, druga - dla systemu GSM 1800 MHz.

Zdaniem prezesa URTiP przetarg mógłby zostać ogłoszony i przeprowadzony po wejściu w życie nowej ustawy Prawo telekomunikacyjne. W piątek ustawę Prawo telekomunikacyjne przyjął Sejm. Ustawa czeka jeszcze na podpis prezydenta. Prezes URTiP zaproponował także powołanie zespołu do opracowania koncepcji przeprowadzenia przetargu na rezerwację częstotliwości UMTS i GSM 1800. Zespół składałby się z pracowników Urzędu oraz członków RT, organu opiniodawczo-doradczego prezesa URTiP.

Prezes Graboś poinformował, że przed ogłoszeniem przetargu zostanie opracowany szczegółowy plan zagospodarowania częstotliwości w zakresie UMTS i GSM 1800. RT uznała za celową propozycję prezesa URTiP powołania zespołu, który opracuje koncepcję przetargu na rezerwację częstotliwości UMTS i GSM 1800.


POWIĄZANE

Początek września przyniósł wyraźną korektę cen paliw w polskich rafineriach. Ku...

Cynkomet wprowadza na rynek nową rolniczą przyczepę RM-240, specjalnie zaprojekt...

Już po raz siedemnasty Polska Izba Mleka zorganizowała Ranking Spółdzielni Mlecz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę