Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Kłopoty z Błękitną Linią TP

19 lipca 2004

TP.S.A ma 90 dni na usunięcie nieprawidłowości w funkcjonowaniu Błękitnej Linii TP. Zdaniem kontrolerów URTiP, praca osób obsługujących Błękitną Linię TP została zorganizowana w sposób uniemożliwiający bieżące realizowanie zgłoszeń składanych przez abonentów.

Rada Telekomunikacji (RT) wyraziła zaniepokojenie funkcjonowaniem Błękitnej Linii TPi przyjęła do wiadomości stanowisko prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) w sprawie zagospodarowania wolnych zasobów częstotliwości dla sieci ruchomych, poinformował rzecznik prasowy URTiP w komunikacie przesłanym w piątek PAP.

Na posiedzeniu Rady (która jest organem opiniodawczo-doradczym prezesa URTiP) prezes URTiP Witold Graboś omówił szczegółowo przypadki nieprzestrzegania prawa w wyniku funkcjonowania Błękitnej Linii TP". Nawiązując do decyzji z 2 lipca br. określającej zakres naruszenia prawa przez Telekomunikację Polską, prezes URTiP uzasadnił konieczność wyznaczenia operatorowi 90- dniowego terminu na usunięcie nieprawidłowości.

Po tym terminie musi odbyć się ponowna kontrola Urzędu. Dopiero jej wyniki, w przypadku niewykonania decyzji przez operatora, pozwolą wyciągnąć dalsze, bardziej restrykcyjne sankcje wobec TP, podaje komunikat. Kontrola URTiP Błękitnej Linii TP", przeprowadzona w okresie od 20 stycznia do 15 kwietnia 2004 r., wykazała, m.in. że nie bez znaczenia dla jakości obsługi pozostała ograniczona w początkowym okresie liczba konsultantów, w większości rekrutowanych spośród byłych pracowników Biur Obsługi Klienta.

Zdaniem kontrolerów, praca osób obsługujących Błękitną Linię TP" została zorganizowana w sposób uniemożliwiający bieżące realizowanie zgłoszeń składanych przez abonentów. W rezultacie, np. w Częstochowie stwierdzono, że 18 doradców miało na swoich imiennych listach zadań 3 589 zgłoszeń, które oczekują na realizację od 11 do 120 dni.

Podczas posiedzenia Rady, prezes URTiP zaprezentował także ?Stanowisko w sprawie sposobu zagospodarowania wolnych zasobów częstotliwości dla systemów telefonii ruchomej UMTS i GSM 1800". Jak informuje komunikat, stanowisko zawiera m.in. analizę możliwości rozdysponowania tych częstotliwości w dwóch odrębnych procedurach przetargowych: jedna na rezerwację częstotliwości w systemie UMTS, druga - dla systemu GSM 1800 MHz.

Zdaniem prezesa URTiP przetarg mógłby zostać ogłoszony i przeprowadzony po wejściu w życie nowej ustawy Prawo telekomunikacyjne. W piątek ustawę Prawo telekomunikacyjne przyjął Sejm. Ustawa czeka jeszcze na podpis prezydenta. Prezes URTiP zaproponował także powołanie zespołu do opracowania koncepcji przeprowadzenia przetargu na rezerwację częstotliwości UMTS i GSM 1800. Zespół składałby się z pracowników Urzędu oraz członków RT, organu opiniodawczo-doradczego prezesa URTiP.

Prezes Graboś poinformował, że przed ogłoszeniem przetargu zostanie opracowany szczegółowy plan zagospodarowania częstotliwości w zakresie UMTS i GSM 1800. RT uznała za celową propozycję prezesa URTiP powołania zespołu, który opracuje koncepcję przetargu na rezerwację częstotliwości UMTS i GSM 1800.


POWIĄZANE

Tomasz Ognisty nie ustaje w walce o ziemię dla rolników. V-ce przewodniczący rol...

Współczesne rolnictwo, podobnie jak wiele innych gałęzi gospodarki, musi sprosta...

Świat kasyn internetowych jest niezmiernie ciekawy dla graczy głównie z uwagi na...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę