Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Kim jest światłolub? Czy zapach można rozdzielić na inne zapachy? Magia fraktali – matematyczna abstrakcja czy opis świata?

20 maja 2015
Kim jest światłolub? Czy zapach można rozdzielić na inne zapachy? Magia fraktali – matematyczna abstrakcja czy opis świata? To tylko wybrane spośród wielu intrygujących pytań, na które odpowiedzi będziemy szukać podczas Bałtyckiego Festiwalu Nauki na Politechnice Gdańskiej.


Zapraszamy na PG w dniach 19-24 maja. W plan festiwalu na Politechnice Gdańskiej wpisano ponad 220 ciekawych imprez popularnonaukowych – warsztatów, wykładów, pokazów, filmów i konkursów. Spotkania te adresowane są zarówno do dorosłych, młodzieży szkolnej, jak i do dzieci.

Jak co roku, najwięcej atrakcji dla najmłodszych można spodziewać się na politechnicznych dziedzińcach w Gmachu Głównym. Tam, od 21 do 24 maja, pod okiem naukowców i studentów dzieci będą mogły uczestniczyć w ciekawych i widowiskowych doświadczeniach fizycznych, chemicznych, elektrotechnicznych… Zaplanowano także pokazy robotów m.in. z kloców LEGO.

Jako że na Pomorzu obchodzimy Rok Matematyki pracownicy Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość PG przygotowali kilka specjalnych, matematycznych atrakcji. W programie znajdują się m.in.: warsztaty z japońską wersją liczydła, warsztaty pt. „Triki matematyki”, ćwiczenia komputerowe pod hasłem „Zobaczyć matematykę”, konkurs układania figur, zabawy z różnymi typami kostek Rubika. Odbędą się także trzy wykłady popularnonaukowe pt.: „W krainie cudów nieskończoności”, „Wybrańcy bogów” oraz „Matematyka i humanistyka – dziedziny odległe czy bliskie?”. Nie zabraknie także organizowanego od wielu lat „Ogródka matematycznego” – pikniku połączonego z zadaniami rozwijającymi wyobraźnię geometryczno-przestrzenną.

Bałtycki Festiwal Nauki obędzie się po raz trzynasty. Jego celem jest szeroko pojęta popularyzacja nauki. Każdy BFN na Politechnice Gdańskiej jest okazją do spotkania z niezwykłą wiedzą. W tworzenie festiwalowych atrakcji zaangażowali się pracownicy oraz studenci wszystkich wydziałów i uczelnianych centrów.

POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę