Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Atrakcyjne tereny inwestycyjne ANR

5 stycznia 2016
Agencja Nieruchomości Rolnych dysponuje obecnie najobszerniejsza oferta gruntów inwestycyjnych w Polsce ( ok. 100 tyś, ha), w tym granicach miast ( około 60 tyś ha.)
Nieruchomości te mogą być przeznaczane  zarówno pod inwestycje typu,,green fields’’, parki technologiczne i przemysłowe, jak również centra logistyczne, handlowe, biznesowe oraz nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Ta niezwykła różnorodność zdecydowanie wyróżnia Agencję Nieruchomości Rolnych na tle konkurencji. Przekonało to już takie firmy, jak General Motors, Opel, Sharp, LG, Toyota, Michelin, Electrolux, Isuzu, Viessmann, Lidl, Auchan czy IKEA, które zainwestowały na gruntach ANR w przeszłości, czerpiąc wymierne korzyści biznesowe.
 Dużym atutem oferowanych przez  ANR terenów inwestycyjnych jest ich atrakcyjne położenie w miastach  i bezpośrednio lub w bliskiej odległości  od węzłów komunikacyjnych. Agencja obecnie dysponuje terenami położonymi m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Opolu, Katowicach czy Szczecinie Oferowane przez ANR działki  mają uregulowany stan prawny oraz jasne procedury ich nabywania w drodze przetargów nieograniczonych.
Podstawowym trybem sprzedaży państwowych nieruchomości inwestycyjnych jest ogólnodostępny przetarg. Agencja organizuje najczęściej przetargi ustne, których zadaniem jest uzyskanie najwyższej ceny. W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne, które wpłaciły wadium i stawiły się we właściwym miejscu.
Dzięki temu, że od 2004 r. Polska jest członkiem Unii Europejskiej, cudzoziemcy będący obywatelami lub przedsiębiorcami państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą bez zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nabyć nieruchomości nierolne, w tym inwestycyjne, budowlane i zabytki.
Wszelkie informacje  o nieruchomościach wystawianych na sprzedaż, są dostępne na stronie internetowej www.anr.gov.pl. Dodatkowo najciekawsze nieruchomości prezentowane są na portalu www.tabelaofert.pl/anr. Znajdują się na nim szczegóły dotyczące powierzchni, ceny oraz przeznaczenia danej nieruchomości. Są tam również mapy i wszelkie dane ułatwiające podjęcie dobrej decyzji.


POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę