Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Z obrad Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

30 kwietnia 2007
Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 25 kwietnia 2007 r.,  przeprowadziła pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt oraz ustawy o weterynaryjnej kontroli granicznej .

Celem projektowanej ustawy jest wprowadzenie do ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt nowych rozwiązań mających na celu szybkie dostosowywanie polskiego prawa wewnętrznego do zmieniających się postanowień i rozwiązań ustawodawstwa wspólnotowego w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.

Po zakończeniu pierwszego czytania, Komisja skierowała projekt do podkomisji nadzwyczajnej, której przewodniczącym został poseł Kazimierz Gołojuch (PiS).
Komisja rozpatrzyła  też sprawozdanie podkomisji nadzwyczajnej o rządowym projekcie ustawy o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich

Projekt ten ma na celu wykonanie prawa Unii Europejskiej. Reguluje sprawy z zakresu hodowli i oceny wartości użytkowej i hodowlanej, ochrony zasobów genetycznych, prowadzenia ksiąg hodowlanych i rejestrów, a także nadzoru nad hodowlą i rozrodem zwierząt gospodarskich.

Komisja przyjęła  również poprawkę doprecyzowującą przepisy dotyczące rozrodu naturalnego w gospodarstwach produkcyjnych (nie hodowlanych), których nie dotyczy obowiązek korzystania z reproduktorów wpisanych do ksiąg albo rejestrów.




POWIĄZANE

Z listu, który wpłyną do naszej redakcji ppr.pl dowiadujemy się, że epidemia cho...

ARiMR informuje o wydłużeniu okresu na uzyskanie certyfikatu QAFP lub QMP ułatwi...

27 czerwca 2024 r. ruszy nabór wniosków na inwestycje zapobiegające rozprzestrze...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę