Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Wymagania dobrostanu zwierząt i ochr. środ. w produkcji trzody chlewnej

28 kwietnia 2004

W momencie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej polscy rolnicy, by mogli korzystać z różnych form pomocy finansowej dla gospodarstw, będą musieli spełnić szereg warunków. Jednym z nich jest przystosowanie gospodarstw i zapewnienie minimum warunków z zakresu ochrony środowiska i dobrostanu zwierząt.

Jako dobrostan zwierząt należy rozumieć taki system utrzymania, który zapewnia zwierzętom najlepsze warunki zdrowotne, spełnia ich potrzeby behawioralne, na ile to jest możliwe przy zachowaniu realiów ekonomicznych i zapewnia wysoki poziom fachowej opieki. Bez uwzględnienia ochrony środowiska, nie tylko w rolnictwie, trudno obecnie wyobrazić sobie współczesną cywilizację, a zwłaszcza życie przyszłych pokoleń.

Aby nowobudowane lub modernizowane obiekty inwentarskie odpowiadały powyższym wymogom muszą spełnić szereg wymagali technologicznych i technicznych.

Niniejsze opracowanie ma na celu zwrócenie uwagi rolników na podstawowe wymagania w zakresie ochrony środowiska i dobrostanu zwierząt co pozwoli im na podjęcie odpowiednich decyzji przy modernizacji czy budowie nowych budynków inwentarskich i innych budowli z nimi związanymi, względnie umożliwi zmianę organizacji czy technologii produkcji.

Przestrzeganie warunków i wymagań przedstawionych w niniejszym opracowaniu jest jednym z warunków dofinansowania inwestycji w gospodarstwach rolnych z udziałem środków finansowych Unii Europejskiej w ramach programu pomocy przedakcesyjnej SAPARD.


POWIĄZANE

Na początku września w Brukseli odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Wołowina ...

Pogłowie świń, a tym samym produkcja trzody chlewnej, spadła w całej Unii Europe...

Na unijnym rynku trzody chlewnej presja cenowa stopniowo ustępuje. W notowaniach...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę