Ptak_Waw_CTR_2024

Pieniądze dla kolczykujących

16 kwietnia 2003

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, według informacji zamieszczonej na internetowej stronie tej instytucji, rozpoczęła wypłacanie pieniędzy za kolczykowanie bydła.

Zgodnie z umową o świadczeniu usług kolczykowania bydła, wykonawca usługi – lekarz weterynarii bądź zootechnik – otrzymuje wynagrodzenie za:

  • zakolczykowanie jednej sztuki bydła – 5,50 złotych brutto,
  • dokolczykowanie jednej sztuki bydła – 6 złotych brutto

Wynagrodzenie za pełne wykonanie usługi obejmuje zarówno poprawne zakolczykowanie jak i wypełnienie formularza i ostatecznie przekazanie do ARiMR danych z akcji w postaci wypełnionych formularzy i scalonych plików elektronicznych.

Za przekazanie danych (zaewidencjonowanie) jednaj sztuki bydła zakolczykowanego w ramach przeprowadzonej przez agencję akcji pilotażowej w okresie od czerwca do grudnia 2001 roku na terenie województw warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego, a także bydła zakolczykowanego przez KCHZ kolczykiem opartym na wzorze pilotażowym, oraz bydła sprowadzonego z krajów Unii Europejskiej, wykonawcy otrzymują 1,80 złotych brutto.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawarła blisko 2,5 tysiąca umów z wykonawcami kolczykowania, z czego 1047 umów, to umowy zlecenie, zawarte głównie z lekarzami weterynarii i zootechnikami. Wynagrodzenie przysługuje wyłącznie po przyjęciu poprawnych danych z akcji do centralnej, komputerowej bazy danych Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt prowadzonej przez ARiMR.

Po wprowadzeniu aplikacji dane uzyskiwane od wykonawców podlegają dwukrotnej weryfikacji. Podstawą do wystawienia przez wykonawców faktury lub rachunku za wykonanie usługi jest zatwierdzony każdorazowo przez agencję Raport Miesięczny. Jest on przygotowywany przez wykonawcę i podlega zatwierdzeniu przez ARiMR w terminie 14 dni roboczych od daty otrzymania faktury lub rachunku przez agencję w odniesieniu do tych sztuk bydła, które zostały zatwierdzone w Raporcie Miesięcznym. 

Według informacji agencji, pieniądze za wykonaną usługę są wypłacane w miarę napływania zweryfikowanej dokumentacji. W przypadku stwierdzenia przez agencję w przekazanych danych niezgodności ze stanem faktycznym lub błędów, formularze zgłoszeniowe zwracane są prowadzącym kolczykowanie do poprawy.


POWIĄZANE

Z listu, który wpłyną do naszej redakcji ppr.pl dowiadujemy się, że epidemia cho...

ARiMR informuje o wydłużeniu okresu na uzyskanie certyfikatu QAFP lub QMP ułatwi...

27 czerwca 2024 r. ruszy nabór wniosków na inwestycje zapobiegające rozprzestrze...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę