Senat przyjął z poprawkami ustawę o biopaliwach. Przyjęta poprawka zakłada, że do obrotu będą mogły być wprowadzane paliwa ciekłe i biopaliwa z oznakowaniem określającym procentową zawartość biokomponentów, a ich sprzedaż będzie mogła być prowadzona z odrębnych, oznakowanych dystrybutorów.
Do ustawy propozycje poprawek zgłosiła senacka Komisja Rolnictwa oraz Komisja Ochrony Środowiska. Komisje chciały, aby z ustawy wykreślić artykuł określający procentową zawartość bioetanolu. W myśl ustawy od 1 października do 31 grudnia procentowa zawartość bioetanolu powinna wynosić nie mniej niż 3,5 proc i nie więcej niż 5 proc. Przepis ten nie obejmuje importerów paliw.
Wydawało się, że poprawiony projekt ustawy o biopaliwach uwzględniający zastrzeżenia prezydenta, który pierwszą wersje zawetował, nie będzie budził już kontrowersji. W Senacie ustawa wzbudzała jednak wiele obaw. Senatorowie nie byli do końca zgodni m.in. w sprawie tego, od kiedy ustawa powinna obowiązywać: czy od momentu jej uchwalenia, czy od 1 stycznia przyszłego roku.
W głosowaniu nie zyskał poparcia wniosek o odrzucenie ustawy złożony przez Jerzego Markowskiego oraz Marka Balickiego (SLD-UP). Zaproponowane przez Senat poprawki będą jeszcze rozpatrzone przez Sejm.