aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Azofol - inny nawóz azotowy

23 grudnia 2015
Aazofol to koncentrat nawozowy do dokarmiania roślin azotem, magnezem i siarką. Nawóz zawiera w odpowiednich proporcjach azot, magnez i siarkę (N 16,1%, MgO 4%, SO3 8,1%), składniki mające największy wpływ na wzrost i rozwój roślin, a zwłaszcza na proces fotosyntezy. Siarka jest niezbędna do syntezy aminokwasów siarkowych, tj. cystyny, cysteiny, metioniny, a także zwiększa wykorzystanie azotu. Dzięki synergii azotu i siarki efektywność nawożenia tym nawozem jest o 30% wyższa od czystego mocznika. Płynna forma nawozu ułatwia przygotowanie cieczy roboczej - nie wymaga kłopotliwego rozpuszczania jak mocznik.
Azot w nawozie Azofol występuje w dwóch formach: 40% w formie amidowej – szybko działającej i 60% w formie polimeru cyklicznego o wydłużonym kontrolowanym działaniu. Dodatkowo produkt zawiera lignosulfoniany – naturalne związki chelatujące, które zmiękczają wodę i zwiększają przyczepność nawozu do liści, co zapewnia wykorzystanie składników z nawozu na poziomie ponad 90%. Lignosulfoniany wytwarzają na liściach i łodygach roślin zewnętrzną warstwę ochronną utrudniającą wnikanie szkodliwych substancji i patogenów do ich wnętrza. Zapobiegają także krystalizacji nawozu w czasie przechowywania oraz przy stosowaniu nawozu w niskich temperaturach.
Azofol jest w pełni bezpieczny dla roślin i może być stosowany w przypadku silnych zaburzeń w pobieraniu azotu nawet w stężeniu 40%.
Nawóz stosowany jest w zbożach (5-30 l/ha), kukurydzy (5-10 l/ha), rzepaku ozimym (10-60 l/ha), buraku cukrowym (5-20 l/ha), ziemniakach (5-20 l/ha), warzywach (5-10 l/ha), w uprawach drzew i krzewów owocowych (5-10 l/ha) oraz na łąkach i pastwiskach (10-40 l/ha).
Dystrybutorem nawozu Azofol jest firma Agrosimex.


POWIĄZANE

Ochrona fungicydowa  stała się podstawowym zabiegiem w agrotechnice uprawy zbóż ...

Wkrótce rozpocznie się sezon działkowy, a wraz z nim czas przygotowania do letni...

Hodowca bydła mlecznego musi zapewnić dla swojego stada odpowiednią bazę pokarmo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę