aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

TARGA Super - bezpieczna jazda na chwasty jednoliścienne; Szkoła Bezpiecznej Jazdy Tomasza Czopika

29 listopada 2008
Arysta zainicjowała w 2008 roku bardzo ciekawy projekt Szkoły Bezpiecznej Jazdy. Program jest ściśle powiązany z promocją sztandarowego produktu TARGA SUPER, zwalczającego chwasty jednoliścienne. Do ogólnopolskiego samochodowego show Arysta zaangażowała jednego z najlepszych polski kierowców rajdowych – Tomasza Czopika. Ten doskonały kierowca, wielokrotnych mistrz Polski w różnych kategoriach rajdów samochodowych, prowadzi obecnie Szkołę Bezpiecznej Jazdy w której oferuje profesjonalny i atrakcyjny program doskonalenia techniki jazdy. Nauka przez praktykę - główny nacisk kładziemy na ćwiczenia praktyczne - mówi Tomasz Czopik.

 \"\"  \"\"  \"\"  \"\"
 \"\"  \"\"  \"\"  \"\"
 \"\"  \"\"  \"\"  \"\"


W dniu 25 listopada, samochodowe show dotarło do Kamienia Śląskiego, gdzie na okolicznym lotnisku odbył się kolejny konkurs i nauka doskonalenia techniki jazdy samochodowej. „Dzisiaj są doskonałe warunki - spadł śnieg i jest ślisko- aby pokazać zebranym rolnikom jak łatwo wpaść w poślizg,  jak z niego wyjść, jak do niego nie doprowadzić lub jak ominąć przeszkody przy bardzo ostrym hamowaniu.”- cieszył się rajdowy mistrz.
W imprezie wzięło udział kilkudziesięciu rolników z województwa śląskiego i opolskiego. Program, był dostępny dla producentów rolnych, którzy zakupili minimum 150 litrów Targi Super. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość doskonalić technikę jazdy samochodem  w samochodach rajdowych m-ki Ford, pod okiem młodych kierowców Szkoły Bezpiecznej Jazdy. Rolnicy podzieleni zostali na grupy, z których jedna uczestniczyła w zajęciach teoretycznych a pozostałe już na lotnisku oddawały się „poślizgowym” szaleństwom.
„Zdecydowaliśmy się na taki projekt,  ponieważ chcemy włączyć się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach – mówł nam Tomasz Stadkiewicz, Dyrektor Sprzedaży Arysta Life Science Polska. Wszyscy jesteśmy użytkownikami polskich dróg, a w Europie jesteśmy na pierwszym miejscu pod względem umieralności uczestników wypadków drogowych. Te statystyki spowodowały, że dla rolników – naszych klientów postanowiliśmy dać coś pożytecznego i przyjemnego. Zaangażowaliśmy znanego kierowcę rajdowego z Krakowa, Tomasza Czopika i jego Szkołę Bezpiecznej Jazdy, aby tą drogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństa  na naszych drogach.
 \"\"  \"\"  \"\"  \"\"
 \"\"  \"\"  \"\"  \"\"
 \"\"  \"\"  \"\"  \"\"

Na zakończenie imprezy, odbył się „wyścig na czas”, gdzie rolnicy, sami mieli możliwość przejechać odcinek specjalny (wyścigowy OS) jak najszybciej.
To kapitalna impreza – mówi Pan Czesław, rolnik z okolic Namysłowa – wydawało mi się się, że nieźle jeżdżę samochodem, a miałem ich już w swoim życiu kilkanaście. Tutaj dowiedziałem się, że tak naprawdę, jeżdżę w miarę poprawnie, ale tyle błędów popełniam, że strach. Przez cały dzień, nauczyłem się jednak kilku rzeczy, które na pewno przydadzą się w trakcie podróży. Nie było łatwo! Rajdy samochodowe to trudny temat. Wolę swoje gospodarstwo.”
Impreza zakończyła się rozdaniem pamiątkowych prezentów Arysta Life Science Polska, 3 najlepsi kierowcy wyścigu otrzymali puchary, a wszystkim uczestnikom imprezy wręczono dyplomy. Każdy z  uczestników miał możliwość przejechania się z Tomaszem Czopikiem w rajdowym samochodzie Mitsubishi Lancer z silnikiem o mocy 300 KM. Na wszystkich uczestnikach, taka niesamowita podróż w kontrolowanym poślizgu, na dużej szybkości zrobiła niesamowite wrażenie.

POWIĄZANE

Zima już prawie za nami. Do życia budzi się roślinność, a z nią, niestety, także...

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...

Na rynku mamy wysyp różnych struktur transakcji barterowych i joint venture, zaw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę