Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Drobiowa potęga

22 sierpnia 2007
Kolejne rekordy bije branża drobiarska. Tak dobrych wyników dawno nie było – twierdzą właściciele ubojni. Wraz z coraz większym spożyciem w kraju, znacząco rośnie eksport. I co ciekawe, więcej kurczaków wysyłamy nie tylko do krajów Unii Europejskiej, ale także do Afryki czy Azji.

W pierwszej połowie tego roku wyeksportowaliśmy o blisko 1/3 drobiu więcej niż w analogicznym okresie 2006, który i tak był pod tym względem rekordowy. Sprzedaliśmy wówczas 235 tysięcy ton białego mięsa a lista chętnych do kupna naszego towaru wciąż się powiększa.

Leszek Kawski Krajowa Rada Drobiarstwa: - To zainteresowanie polskim drobiem widać. Już nie tylko kraje Unii Europejskiej, ale kraje Bliskiego Wschodu, Kuwejt, Arabia Saudyjska, Korea i Chiny. A więc o polskim drobiu słychać wszędzie.

Wciąż mamy najtańszy drób w Europie. Jeśli do tego dodamy problemy naszych konkurentów z ptasią grypą, to nic dziwnego, że prognozy na najbliższe lata są dla nas bardzo optymistyczne.

- Eksperci polscy, ale również europejscy mówią o tym, że przez najbliższe kilka lat to Polska będzie dominowała na rynku drobiarskim. Myślę, że po części to się sprawdzi w postaci bardo dużego zainteresowania kapitału zachodniego, inwestowania w Polsce - mówi Leszek Kawski

Nie oznacza to jednak, że drób na sklepowych półkach nie będzie droższy, bo dobrą koniunkturę już starali się wykorzystać hodowcy podnosząc ceny żywca. Nie bez znaczenia w przyszłości są drożejące obecnie zboża z tegorocznych zbiorów.


POWIĄZANE

Jak poinormowała Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, Amerykanie po dość krót...

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz w swoim najnowszym komunikacie prognozuje...

Według informacji statystycznych Międzynarodowego Centrum Handlu (ITC) w 2023 ro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę