Dyrektur Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, Pan Roman Fedak, zwraca się do mediów rolniczych (w tym i do ppr.pl) z serdeczną prośbą o rozdystrybuowanie informacji dot. Badania Koniunktury w Gospodarstwach Rolnych (AK-R) wśród osób i instytucji zainteresowanych tematem rolnictwa oraz mogących wesprzeć Urząd Statystyczny w przeprowadzeniu badania poprzez jego szeroką popularyzację.
Oczywiście, że czynimy to z największą przyjemnością na stronach ppr.pl będąc świadomymi, jak niezwykle ważną rolę w kształtowaniu polityki rolnej w Polsce jak i UE ma posiadanie bieżących informacji dotyczących produkcji rolnej z jej wszystkimi aspektami i danymi, które mogą określić trendu i cykle koniunkturalne w produkcji żywności.
Badanie prowadzone jest cyklicznie, dwa razy w roku:
Wyniki badania prezentowane są odpowiednio we wrześniu danego roku i w marcu roku następnego.
Ponieważ uzyskane od Państwa informacje są niezwykle istotne, zwracamy się z gorącą prośbą o samodzielne wypełnienie formularza lub udział w wywiadzie telefonicznym, gdy zadzwoni do Państwa ankieter.
Osoby fizyczne, których gospodarstwa rolne zostały wylosowane ww. badania mogą udzielić wymaganych informacji poprzez:
Osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej wytypowane do tego badania mogą udzielić wymaganych informacji poprzez:
Celem badania jest dostarczenie informacji o tym, jak rolnicy oceniają koniunkturę w minionym półroczu, oceniają bieżącą oraz prognozują koniunkturę w gospodarstwach rolnych w pierwszym półroczu 2024 r. Dodatkowo, w tej edycji badania zostanie przeprowadzony pilotaż dotyczący cez zakupu i dzierżawy gruntów.
Zakres danych zbieranych w badaniu można sprawdzić na stronie: badania-ankietowe.stat.gov.pl
Wszystkie odpowiedzi udzielane w badaniu będą traktowane jako anonimowe i całkowicie poufne, a uzyskane od Państwa informacje zostaną wykorzystane wyłącznie do sporządzania zestawień zbiorczych i analiz statystycznych.
W przypadku pytań związanych z badaniem lub chęcią weryfikacji tożsamości ankietera, proszę o kontakt z infolinią statystyczną czynną pod numerem tel. +48 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfą operatora) lub z pracownikami Urzędu Statystycznego właściwego dla Państwa województwa.
Wykaz osób do kontaktu dostępny jest na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego: Kontakt | Badania Ankietowe (stat.gov.pl).
Tożsamość ankietera statystycznego można także zweryfikować samodzielnie za pomocą aplikacji dostępnej pod adresem: badania-ankietowe.stat.gov.pl/sprawdz-tozsamosc-ankietera
Wyniki badania, jak również najnowsze publikacje oparte o wyniki innych badań statystycznych, znajdą Państwo na stronie Głównego Urzędu Statystycznego stat.gov.pl.
oprac, e-mk ppr.pl