Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Zmiany w zasadach przyznawania płatności zwierzęcej

24 kwietnia 2007
ARiMR informuje, że 18 kwietnia 2007 roku zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 11 kwietnia 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rodzajów roślin objętych płatnością uzupełniającą oraz szczegółowych warunków i trybu przyznawania tej płatności (Dz. U. Nr 69, poz. 462).

Zgodnie z tym rozporządzeniem, płatność zwierzęca przysługuje rolnikom, którzy w okresie od 1 kwietnia 2005 r. do 31 marca 2006 r. byli posiadaczami przynajmniej jednego z czterech gatunków zwierząt (bydła, owiec, kóz lub koni) i mieli w tym okresie zwierzęta wpisane lub zgłoszone do rejestru zwierząt gospodarskich oznakowanych, lub do rejestru koniowatych oraz we wniosku o przyznanie płatności w roku 2006 zadeklarowali trwałe użytki zielone  lub  trawy na gruntach ornych i powierzchnie te zostały zakwalifikowane do płatności.

Płatność zwierzęca przysługuje do powierzchni trwałych użytków zielonych zadeklarowanych we wniosku o przyznanie płatności do gruntów rolnych w roku 2007. Powierzchnia objęta tą płatnością nie może być większa niż suma powierzchni trwałych użytków zielonych i traw na gruntach ornych, do których przyznano płatność w roku 2006 i nie większa niż powierzchnia ustalona na podstawie liczby zwierząt  będących w posiadaniu rolnika w okresie referencyjnym przeliczonych na duże jednostki przeliczeniowe (DJP) i współczynnika 0,3.

Obsada zwierząt i powierzchnia kwalifikowana do płatności zwierzęcej będzie wyliczana przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa."


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę