aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Krajowa Grupa Spożywcza bez zarządu

9 marca 2023
Krajowa Grupa Spożywcza bez zarządu
Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w dniu 7 marca 2023 roku o godz. 16.00 odwołała:
 
Prezesa Zarządu- Jan Wernickiego oraz dwóch jego zastępców:
wiceprezesa Tomasza Nowakowskiego i wiceprezesa  Piotra Błażewicza
 
Dotychzasowy zarząd Krajowej Grupy Spożywczej składał się z 6 osób- byli to:

Jan Wernicki - Prezes Zarządu
Piotr Błażewicz - Członek Zarządu
Tomasz Nowakowski - Członek Zarządu
Tomasz Olenderek - Członek Zarządu
Tomasz Rega - Członek Zarządu
Zdzisław Salus - Członek Zarządu

 Tak więc z poprzedniego zarządu Spółki pozastało tylko trzy osoby, a najważniejsze kierownictwo straciło swoje posady. 

W kwietniu 2022 powołanie Krajowej Grupy Spożywczej stało się faktem. Jednym z podstawowych założeń owołania Krajowej Grupy Spożywczej  było bezpieczeństwo żywnościowe, suwerenność żywnościowa, "a polska wieś i polski rolnik miał uwolnić się od spekulacyjnego charakteru działań niektórych zagranicznych podmiotów'-mówił wówczas Andrzej Śliwka, wiceminister Aktywów Państwowych.

Krajowa Grupa Spożywcza S.A.

Krajowa Grupa Spożywa S.A. to największy, państwowy producent żywności w Polsce i jedyny podmiot o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa żywnościowego w kraju. Spółki Grupy Kapitałowej Krajowej Grupy Spożywczej S.A. i Odziały Krajowej Grupy Spożywczej S.A. to podmioty niejednokrotnie z ponad 100-letnią tradycją na rynku, które dzisiaj z powodzeniem funkcjonują w wielu różnych segmentach i na różnych rynkach. Grupa Kapitałowa Krajowej Grupy Spożywczej S.A. ciągle się rozwija, pozyskując nowe podmioty oraz wkraczając w kolejne segmenty działalności. Celem powstania Grupy była dywersyfikacja działalności oraz budowanie silnego holdingu spożywczego. Siłą Krajowej Grupy Spożywczej S.A. są ludzie, doświadczenie, działanie w zgodzie z naturą oraz odważne patrzenie w przyszłość. Spółka stawia na nowoczesność i innowacyjność. Jej produkty trafiają zarówno do małych sklepów jak i do największych sieci handlowych. Cieszą się zaufaniem renomowanych koncernów spożywczych, chemicznych i farmaceutycznych na całym świecie-czytamy na stronach internetowych KGS.

Nowy Zarząd będzie czekało bardzo trudne zadanie. Wg różnych źródeł w magazynach zalega ponad 100 tysięcy ton nawozów, które zakupione zostały przez KGS  jesienią 2022 roku na samej górce tkzw. nawozowej "bańki" sepkulacyjnej, po czym ceny nawozów gwałtownie zaczęły spadać. Będzie trzeba sprzedawać nawozy ze stratą- tylko teraz jeszcze jest trudno ją oszacować.

Nie wiadomojak będzie wyglądała sytuacja na rynku zbóż. ELEWARR na pewno posiada spore zapasy , a ceny ciągle spadają. Ukraińska pszenica oferowana jest przy polskiej granicy już poniżej 200 USD/tonę, więc najbliższe żniwa i skup zbóż, kukurydzy, rzepaku rysuje się jako jeden z najtrudnieszych w historii.

Jest niemalpewne, że bez interwencji rządu, bez wprowadzenia mechanizmów ochronnych rynku rolnego, czyli graniczne dopłaty wyrównacze, cła, limity importowe i inne instrumenty nasz cały sektor produkcji rolniczej stanie przed widmem upadku. 


inf. własna ppr.pl


POWIĄZANE

Obecnie większość upraw kukurydzy w Polsce znajduje się w fazie kwitnienia. To d...

Lidl Polska to największy eksporter dóbr rolno-spożywczych w naszym kraju oraz s...

Wydaje się, że zasady BHP są znane wszystkim pracownikom, jednak liczba wypadków...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę