Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Zmiany korzystne dla ''młodych rolników''

31 grudnia 2009
Korzystne dla „młodych rolników” zmiany w przepisach dotyczących przyznawania premii na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania
Rolnik, któremu została przyznana pomoc na „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, lecz nie została wypłacona, może ponownie złożyć wniosek o jej przyznanie. Możliwość taką stworzyło obowiązujące od 10 grudnia br. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniające dotychczasowe przepisy. Zgodnie ze znowelizowanym rozporządzeniem wnioskodawca, który w ciągu 180 dni od otrzymania decyzji nie przejął gospodarstwa rolnego, będzie mógł ponownie złożyć wniosek o przyznanie pomocy jednakże pod warunkiem, że nie rozpoczął prowadzenia działalności rolniczej w rozumieniu obowiązujących przepisów. Warunkiem otrzymania wsparcia z ARiMR będzie również to, że w dalszym ciągu rolnik spełnia wszystkie warunki, które wypełniał składając wniosek o pomoc poprzednim razem.

Zmiana ta ma zastosowanie także do osób, które wystąpiły o przyznanie pomocy na "Ułatwienie startu młodym rolnikom" objętej PROW 2007-2013 przed dniem wejścia w życie nowelizacji rozporządzenia.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 listopada 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 opublikowane w Dzienniku Ustaw Nr 209, poz. 1611.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę