Wiele ciepłych i serdecznych słów padło wczoraj, 3 grudnia 2009 r., podczas uroczystego zakończenia projektu „Przystań na Skarpie”, które odbyło się w siedzibie warszawskiego oddziału Caritas, w tzw. Bursie na Skarpie.
W prawdziwie świątecznej atmosferze jeden z inicjatorów projektu, ks. Mirosław Jaworski, w towarzystwie Zarządu Caritas Archidiecezji Warszawskiej oraz przedstawicieli Agencji Nieruchomości Rolnych z Wiceprezesem Jarosławem Denkiewiczem, opowiedział w krótkich słowach o akcji, dzięki której ponad 600 dziewcząt ze środowisk popegeerowskich otrzymało szansę na zdobycie cennych doświadczeń życiowych i zawodowych, podczas półrocznego pobytu w Warszawie. Wiceprezes Denkiewicz podkreślił, że ogromną wartością tego projektu był czas, w jakim został on zainicjowany. Trudna sytuacji na rynku pracy w kraju sprawiała, że szanse na zdobycie zatrudnienia przez osoby pochodzące z małych miasteczek i wsi stały się bardzo niskie. Jednak dzięki determinacji osób wdrażających program, w tym m.in. przedstawicieli ANR, która go finansowała, dziewczęta otrzymały szansę wybicia się w tym niezwykle ważnym okresie życia, jakim jest ukończenie szkoły i wejście w dorosłe życie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że najbardziej cieszy fakt, że dziewczęta pomoc tę przyjęły i skutecznie wykorzystały.
Projekt Bursa Promocji Zawodowej „Przystań na Skarpie” pomagający dziewczętom pochodzącym ze środowisk popegeerowskich został zakończony. Realizowany był w latach 2001–2009 przez Caritas Archidiecezji Warszawskiej oraz współfinansowany przez Agencję Nieruchomości Rolnych. Na projekt, z którego skorzystało ok. 600 dziewcząt ANR przeznaczyła około 3 mln zł.