aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Pomoc finansowa Fundacji Wspomagania Wsi

19 czerwca 2002Fundacja Wspomagania Wsi powstała w wyniku połączenia dwóch zasłużonych instytucji pomocowych Fundacji Wspomagającej Zaopatrzenie Wsi w Wodę i Fundacji Rolniczej. Obie te Fundacje działają na terenach wiejskich od wielu lat i zaznaczyły swoją obecność w świadomości mieszkańców wsi.
Fundacja Wspomagająca Zaopatrzenie Wsi w Wodę


Fundacja została powołana decyzją J.E. Prymasa Polski - Kardynała Józefa Glempa w grudniu 1987 roku. Jej głównym celem była pomoc społecznościom wiejskim w budowie wodociągów, kanalizacji i oczyszczalni ścieków. Od kwietnia 1991 roku działalność Fundacji została poszerzona o szkolenia mieszkańców wsi w zakresie problematyki związanej z oczyszczaniem ścieków we wsiach oraz o szkolenia z zakresu drobnej przedsiębiorczości. Obecnie, ze względu na dysproporcję pomiędzy liczbą gospodarstw podłączonych do wodociągów a liczbą gospodarstw podłączonych do kanalizacji, Fundacja zawiesiła popieranie inwestycji wodociągowych i skoncentrowała działalność na wspieraniu budowy oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnych. Działalność Fundacji obejmuje także szeroki zakres szkoleń mieszkańców wsi w tym również młodzieży. Szkolenia te mają na celu przystosowanie ich do życia w warunkach gospodarki rynkowej.
Fundacja Rolnicza


Zamiar utworzenia Fundacji Rolniczej sięga 1982 r., kiedy zrodziła się idea zagranicznej pomocy ekonomicznej dla Polski, ale ukierunkowana poprzez Kościół Katolicki - jedyną w tym czasie wiarygodną instytucję w kraju. Pomoc państw zachodnich, sięgająca dziesiątek milionów dolarów, miała być administrowana przez specjalnie do tego celu powołaną przez Kościół Fundację. Inicjatywa ta nie zyskała akceptacji ówczesnych władz Polski. Zmiany polityczne po czerwcu 1989 roku pozwoliły na powrót do pierwotnych zamierzeń. 13 marca 1991 roku Prymas Polski Jego Eminencja Ks. Kard. Józef Glemp powołał fundację, która pod dawną nazwą Fundacja Rolnicza została zarejestrowana w sądzie 29 maja 1991 roku.


Działalność Fundacji Wspomagania Wsi obejmuje także szeroki zakres szkoleń:  • dla młodzieży i dorosłych,

  • w dziedzinie gospodarki ściekowej na wsi oraz innych aspektów ochrony środowiska, 

  • na temat zarządzania małym przedsiębiorstwem, 

  • wykładowców i konsultantów na temat funkcjonowania gospodarki rynkowej, 

  • z dziedziny agroturystyki, 

  • Kanadyjsko-Polsko-Ukraiński Program Wymiany Młodzieży 

Działalność Fundacji polega także na popieraniu działalności organizacji pozarządowych realizujących cele zgodne z celami statutowymi Fundacji. 


Adres Fundacji:

Fundacja Wspomagania Wsi,

ul. Bellottiego 1, 01-022 Warszawa, 

tel.: +22/636 25 71-75, fax: 636 62 70,

e-mail: mailto:fww@fww.org.pl
Internet: www.fww.org.plhttp

Źródło: www.cofund.org.pl/agrolinia2000/kredyty


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę