Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Na zasadach de minimis

13 marca 2008
Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych  12 marca wystąpił  do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z pisemnym wnioskiem przygotowanie i udostępnienie przez resort rolnictwa szczegółowej listy działań, których realizacja możliwa jest w oparciu o pomoc udzielaną na zasadach de minimis..
Od dnia 1 stycznia 2008 roku Pomoc de minimis w rolnictwie jest udzielana zgodnie  z rozporządzeniem Komisji (WE) nr 1535/2007 z dnia 20 grudnia 2007 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu WE w odniesieniu do pomocy w ramach zasady de minimis dla sektora rolnego i sektora rybołówstwa (Dz. U. UE L 337 z 21.12.2007). Zgodnie z przytoczonym powyżej prawodawstwem ogólna kwota pomocy przyznana przedsiębiorstwu sektora rolnego nie może przekroczyć 7 500 euro brutto w dowolnie wyznaczonym okresie  3 kolejnych lat kalendarzowych.
- Ze względu na fakt, iż pułap ten stosuje się bez względu na formę pomocy i jej cel, w imieniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwróciłem  się do  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  z wnioskiem o przygotowanie i udostępnienie przez resort rolnictwa szczegółowej listy działań, których realizacja możliwa jest w oparciu o pomoc udzielaną na zasadach de minimis.
Zestawienie wszystkich możliwych form pomocy, jaką rolnik może uzyskać w ramach wsparcia de minimis w znacznym stopniu usprawni beneficjentom jej monitorowanie, a tym samym bezpośrednią kontrolę nad wysokością otrzymanej w ten sposób dotacji – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.





POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę