We wtorek w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie premiera zawierające datę wyborów samorządowych oraz kalendarz wyborczy. Wraz z publikacją rozporządzenia rozpoczęła się kampania wyborcza.
Od wczoraj komitety wyborcze mogą informować PKW lub właściwych komisarzy wyborczych o swoim powstaniu i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych oraz na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zgodnie z kalendarzem wyborczym, mają na to czas do 7 września.
Tego samego dnia upływa termin podania do publicznej wiadomości, informacji o okręgach wyborczych, ich granicach, numerach i liczbie radnych wybieranych w okręgu.
Do 12 września 2002 r. komisarze wyborczy mają czas na powołanie terytorialnych komisji wyborczych.
27 września 2002 r. o północy upływa termin zgłaszania terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych, odrębnie dla każdego okręgu wyborczego.
Do 2 października PKW musi przyznać w wyborach do sejmików województw jednolite numery dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały kandydatów w ponad połowie okręgów, w wyborach do wszystkich sejmików.
O północy tego samego dnia upływa termin zgłaszania gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miasta.
Do 4 października komisarze wyborczy muszą przyznać, w wyborach do rad powiatów, jednolite numery dla list tych komitetów, które zarejestrowały listy kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych do więcej niż połowy rad powiatów na terenie województwa.
Do 6 października 2002 r. zarządy gmin mają czas na powołanie obwodowych komisji wyborczych i podanie do publicznej wiadomości, informacji o numerach i granicach obwodów głosowania oraz o wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych.
Od 12 października rozpoczną się w programach Telewizji Polskiej i Polskiego Radia nieodpłatne audycje wyborczych.
Do 13 października muszą zostać sporządzone spisy wyborców w urzędzie gminy.
Kampania wyborcza zakończy się w piątek 25 października o północy. Głosowanie odbędzie się 27 października od godz. 6.00 rano do 20.00.