MERCOSUR1
TSW_XV_2025

F. Przechowywanie dowodów wpłat, informacji itp.

19 czerwca 2002
  1. Musisz trzymać przez 4 lata wszystkie: faktury, etykiety zbóż, dokumenty ze sprzedaży i dostawy związane z posianym ziarnem, dokumenty z dostaw zboża nie przeznaczonego na żywność, sianego na terenach odłogowanych, dokumentację dowodzącą, że posiany rzepak oraz pszenica durum (na które zgłaszane były dodatkowe płatności) spełniają wymogi wymienione w Dodatku I w Sekcji E. Cztery lata liczone są od końca roku kalendarzowego, w którym były żniwa.
  2. Szczególną uwagę proszę zwrócić na konieczność przechowywania połowy pobranych z magazynowanego ziarna próbek rzepaku – dla potrzeb ewentualnych, dalszych testów.
  3. Powinieneś trzymać każdą inną istotną dokumentację dotyczącą zasiewów i odłogowania (np. faktury osoby kontraktującej lub notatki sprzedawcy). Prosimy także o przechowywanie kopii podań IACS, map i innych dokumentów wspierających.
  4. Przyjęcie zasad dotyczących praktyki bezpiecznego używania pestycydów, wiążę się z trzyletnim przechowywaniem dokumentacji magazynowania, stosowania i rozmieszczania. Pełne szczegóły dotyczące ewidencjonowania okresów wolnych od stosowania pestycydów zawarte są w regulaminie Praktyki.
  5. Jeśli posiadasz ziemię niekwalifikowaną, zamienioną na kwalifikowaną musisz zatrzymać całą dokumentację dotyczącą podania (łącznie z pisemną zgodą właściciela na zamianę ziemi, w przypadku, gdy jesteś dzierżawcą) na cztery lata począwszy od końca kalendarzowego roku po zamianie ziemi.

 


POWIĄZANE

Od 10 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmował...

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do org...

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę