aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Program MikroFlota dla małych i średnich przedsiębiorstw

5 listopada 2015
Samochód bardzo często okazuje się narzędziem niezbędnym do prowadzenia działalności gospodarczej. Wyjazdy służbowe, spotkania pracowników z klientami, przewożenie lub odbiór towarów. To przykłady używania samochodu w firmach – bez względu na jej wielkość.

Według Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, w Polsce działa 1,77 mln przedsiębiorstw niefinansowych (dane za 2013 r.) określanych jako przedsiębiorstwa aktywne, z czego małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią aż 99,8% tych podmiotów. Dlatego też, z myślą o mikroprzedsiębiorcach InterRisk przygotował specjalny program MikroFlota, oferując konkurencyjne na rynku warunki ubezpieczenia pojazdów.

- Dzięki naszemu ubezpieczeniu Klienci posiadający od 5 do 20 pojazdów nie muszą ubezpieczać każdego samochodu z osobna. W ramach jednej umowy mogą ubezpieczyć zbiorczo wszystkie pojazdy, co wymiernie przekłada się na obniżenie kosztów ubezpieczenia całej floty – powiedziała Anna Kręgielewska – Zastępca Dyrektora Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych w InterRisk. – Nie bez znaczenia dla wysokości składki jest także szkodowość klienta, czyli liczba szkód oraz wysokość wypłaconych odszkodowań – dodała Anna Kręgielewska z InterRisk.

Program jest skierowany do:

  •     osób prawnych (firmy, instytucje), osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, a także dla jednostek organizacyjnych nie będących osobami prawnymi użytkującymi od 5 do 20 pojazdów

  •     rolników nie prowadzących działalności gospodarczej użytkujących od 10 do 20 pojazdów.

W przypadku szkody InterRisk gwarantuje Klientowi darmową obsługę door to door, bezpłatny samochód zastępczy na czas likwidacji szkody klasy A i B. W imieniu klienta wszystkie formalności organizuje warsztat, który likwiduje szkodę. Po naprawie klient otrzymuje wyczyszczony i umyty samochód.

Zakres ubezpieczenia komunikacyjnego obejmuje:

•           Ubezpieczenie Autocasco

•           Ubezpieczenie Intercasco

•           Ubezpieczenie AutoAssistance

•           Ubezpieczenie AutoSzyby

•           Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażera

•           Ochronę prawną

•           Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w ruchu zagranicznym Zielona Karta

Do programu Mikroflota nie zakwalifikują się pojazdy będące przedmiotem wynajmu długoterminowego, użytkowane do przewozów przesyłek kurierskich i ekspresowych, użytkowane w rajdach, wyścigach, jazdach terenowych, konkursowych lub służące jako rekwizyt. Także użytkowanie do zarobkowego przewozu osób lub wynajmowanie pojazdów zarobkowo – w tym ich wypożyczanie lub też użytkowanie do nauki jazdy wyklucza możliwość zawarcia ubezpieczenia w proponowanym programie.

Warunkiem zawarcia umowy i skorzystaniem z warunków programu jest ubezpieczenie co najmniej 5 pojazdów w roku ubezpieczeniowym i do 5 roku eksploatacji w zakresie OC i AC, choć nie dotyczy to ciągników rolniczych, naczep, motorowerów i motocykli.

Szczególne warunki, na jakie mogą liczyć ubezpieczeni to możliwość umowy AC dla pojazdów osobowych oraz ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 ton – w wariancie autoryzowanym dla pojazdów do 5 roku eksploatacji oraz z wariancie praktycznym dla pojazdów od 6 do 13 roku eksploatacji. Likwidacja szkód odbywać się będzie w Sieci Partnerskiej InterRisk, która dysponuje 300 najlepszymi warsztatami w całej Polsce, w tym ponad 100 ASO.

POWIĄZANE

Od 1 października 2015 r. rolnik, małżonek rolnika lub domownik, który prowadził...

Wzmocnienie ochrony polskiej ziemi przed wykupem przez cudzoziemców i objęcie sz...

PiS chce zwiększyć zainteresowanie rolników ubezpieczeniami rolnymi, dlatego pro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę