OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Dłuższe kredyty rolnicze

27 lutego 2004

Rada Ministrów zdecydowała o wydłużeniu z 12 do 24 miesięcy spłaty rolniczych kredytów, do których dopłaca skarb państwa. Ta zmiana to kolejny rok w dostosowywaniu prawa polskiego do obowiązujące w Unii Europejskiej.

Zmiana dotyczy jednak tylko tych rolników, którzy zaciągnęli kredyt w drugim półroczu 2003 roku z przeznaczeniem na zakup rzeczowych środków obrotowych do produkcji rolniczej i do wytwarzania żywności metodami ekologicznymi i na postęp biologiczny.

Rolnicy najczęściej zabiegali o pieniądze na zakup sprzętu rolniczego. Kredyty były udzielane na okres 12 miesięcy. Dlatego te zaciągnięte pod koniec 2003 roku powinny być spłacone jeszcze w tym roku. Teraz czas spłaty został wydłużony o rok. - Wszyscy rolnicy, którzy mają spłacane kredyty obrotowe w II półroczu roku, mogą spać spokojnie - zapewnia minister rolnictwa - Rada Ministrów podjęła decyzję o tym, że kredyty te będą mogły być spłacane za rok.

A wszystko po to, aby ci rolnicy, którzy mieliby w tym roku problemy z terminową spłata kredytów nie zostali na lodzie. Bo na dopłatę z unijnej kasy mogą liczyć dopiero na przełomie 2004/2005 roku. Ustawa ma wejść w życie 30 kwietnia, tak aby obowiązywała już w dniu akcesji.


POWIĄZANE

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna...

Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna Polska jest jedn...

Rolnictwo 4.0 – nie ma konieczności dwukierunkowej wymiany danych w robotach! Za...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę