aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dla kogo bony?

17 września 2001

Do otrzymania bonów paliwowych na zakup oleju napędowego ma prawo rolnik płacący w terminie podatek rolny i będący właścicielem ciągnika rolniczego.

Wartość jednego bonu, przypadająca na 1 ha użytków rolnych, wynosi w 2001 roku 11,20 zł – podaje Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 31 lipca 2001 r. To, ile bonów otrzyma rolnik, wynika z przemnożenia tej kwoty przez liczbę hektarów. Nie uwzględnia się przy tym gruntów rolnych i pastwisk przewidzianych do zalesiania (klasy VIRZ i VIPsZ), gruntów zajętych na inną działalność niż rolnicza oraz użytków rolnych, na których zaprzestano produkcji rolnej.

Bony przysługują rolnikom raz na pół roku; w każdym półroczu ich wartość będzie się zmieniała. Do otrzymania talonów wymagane jest zaświadczenie wydane przez wójta lub burmistrza zawierające dane osobowe rolnika, potwierdzające fakt posiadania ciągnika oraz informujące o przysługującej wartości bonów paliwowych. Rolnicy, którzy zalegają z opłatami podatku rolnego, nie mogą liczyć na otrzymanie takiego zaświadczenia, a przez to i bonów. 

Talony na paliwo rolnicze wydawane są przez banki spółdzielcze wymienione w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 23 lipca 2001 r.

MC, na podstawie Super Expressu

POWIĄZANE

Unia Europejska ponownie rozszerzyła preferencje handlowe na produkty z Ukrainy,...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę