aaa_TSW_2023
CTR_2023

Kwiaty na Dzień Babci i Dziadka

24 grudnia 2015

Do okolicznościowych laurek dzieci chętnie dołączają kwiaty i na tę okazję polscy producenci przygotowali bogatą ofertę tanich doniczkowych kwiatów
W warszawskich kwiaciarniach kwiaty cebulowe w doniczkach sprzedawane są w cenie kilku złotych, a na rynku hurtowym w Broniszach jeszcze taniej z tym, że trzeba kupić paletę.

Hiacynty  w kilku kolorach, pięknie pachnące, sprzedawane są na Rynku Hurtowym w Broniszach na palety (12 doniczek), ale wtedy koszt jednej doniczki to tylko 2,5 zł do 3,50 zł. Są także kompozycje kilku kolorów w jednej dekoracyjnej doniczce, wtedy taki kwiat kosztuje kilkanaście złotych. Bardzo dużo jest też azali i cyklamenów. Specjaliści podkreślają , że o tej porze właśnie cyklameny czyli tzw. fiołki alpejskie bardzo dobrze się sprzedają. Ceny na rynku hurtowym w Broniszach od 6 zł za doniczkę.

Podobnie jak w poprzednich latach bardzo bogata jest paleta pierwiosnków czyli prymuli. Oczywiście można kupować także narcyzy czyli żonkile w doniczkach po 2,5 zł za sztukę. Tańsze są żonkile cięte. W ofercie hurtowej żonkile sprzedawane są już od 80 groszy do 1,20 zł za sztukę (opakowanie 25 szt)
Teraz kwiaciarnie kupują więcej kwiatów w doniczkach niż zwykle . Zdaniem specjalistów taki kwiatek cieszy obdarowanego na równi z okazałą kompozycją.
Oczywiście są także tulipany pochodzące z krajowej produkcji. Cięte kosztują od 1,2 do 1,60 zł za sztukę. W ofercie handlowej są także frezje, irysy i oczywiście róże. Te ostatnie w pełnej gamie kolorów i o różnych wysokościach łodyg co m.in. wpływa na ceny. Im dłuższa róża tym cena wyższa. Najtańsze róże sprzedawane są w Broniszach w cenie ok. 0,80 zł za sztukę, najdroższe około 4,8 zł/sztukę (opakowanie 10 lub 20 kwiatów)

 


POWIĄZANE

Po podniesieniu prognoz produkcji pszenicy przez Kanadę i Australię, na światowy...

W ostatnich latach Chiny były największym odbiorcą pszenicy w Stanach Zjednoczon...

Zgodnie z przewidywaniami, paliwa na stacjach tanieją, ale dynamika obniżek w os...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę