biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Droga polska pszenica konsumpcyjna

3 grudnia 2015
Bank Gospodarki Żywnościowej podaje, że z danych zebranych przez Sparksa wynika, iż ceny zbóż z ubiegłorocznych zbiorów w minionym tygodniu pozostały na stabilnym poziomie. Średnie ceny płacone za pszenicę paszową kształtowały się w analizowanym okresie w przedziale 900-930 zł/t, a jakości konsumpcyjnej 920-950 zł/t.

Wg ekspertów Sparksa ceny kukurydzy oscylowały natomiast w granicach 920-970 PLN/t, a jęczmienia paszowego na poziomie 700-720 PLN/t (wszystkie ceny netto, loco magazyn kupującego).
Analizując starsze dane, dotyczące kształtowanie się cen zbóż w Polsce i innych państwach UE (publikowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi) wynika, iż od połowy kwietnia średnia cena pszenicy konsumpcyjnej w Polsce wyrażona w euro, jest wyższa od przeciętnej ceny tego zboża we Wspólnocie. Jest to szczególnie widoczne od początku czerwca. W okresie 27 czerwca br. - 17 lipca br. pszenica konsumpcyjna w kraju była o blisko 17% droższa, aniżeli średnia cena w UE (porównanie cen w euro wg danych MRiRW).



POWIĄZANE

 Rynek zbóż (jęczmień, pszenica, kukurydza) Ukraina: ceny jęczmienia paszowego r...

Ministerstwo Rolnictwa zapowiada uproszczenie procedury zwrotu akcyzy zawartej w...

Od kilku tygodni ceny na stacjach tankowania nie są powodem do niepokoju. Począt...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę