aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Został tylko tydzień na złożenie wniosku

27 września 2023
Został tylko tydzień na złożenie wniosku

Tylko do 3 października o wsparcie mogą się ubiegać organizacje i grupy producentów rolnych - informuje ARiMR. Cały czas trwa nabór wniosków o wsparcie na „Tworzenie i rozwój organizacji producentów i grup producentów rolnych”. To kolejna z interwencji realizowanych w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027. Dokumenty należy składać przez PUE ARiMR. Na dopełnienie formalności jest coraz mniej czasu.

Do 3 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o wsparcie na „Tworzenie i rozwój organizacji producentów i grup producentów rolnych”. Nabór jest prowadzony wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych.

O pomoc mogą się ubiegać nowe organizacje i grupy producentów, czyli takie, które zyskały status uznania nie wcześniej niż 1 stycznia 2023 r. W prowadzonym naborze nie mogą uczestniczyć podmioty zrzeszające producentów mięsa drobiowego, owoców i warzyw, a także produktów pszczelich.

Płatności będą realizowane przez pięć lat następujących po dacie uznania. W pierwszym roku dofinansowanie wyniesie 10 proc. przychodów netto, w drugim – 9,5 proc., w trzecim – 9 proc., w czwartym – 8,5 proc., natomiast w piątym – 8 proc. Roczny limit wsparcia w przypadku organizacji producentów to 100 tys. euro, natomiast dla grup – 60 tys. euro (nie więcej niż 6 tys. euro w przeliczeniu na jednego członka).

Więcej informacji - otwórz

oprac, e-red, ppr.pl na podst źródło: ARiMR


POWIĄZANE

Ważna informacja dotycząca bezpieczeństwa użytkowania gazowych przepływowych pod...

Alvise Pérez, lider nowej hiszpańskiej skrajnie prawicowej partii Se Acabó la Fi...

Presja inflacyjna w globalnej gospodarce spada. To otwiera drogę do spekulacji o...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę