Adama_Spyrale_1-31.05.21

Żołnierska eskapada, czyli Runmageddon Wrocław w Rolantowicach

22 kwietnia 2021
Żołnierska eskapada, czyli Runmageddon Wrocław w Rolantowicach

Bezkresny teren kopalni Rolantowice zamieni się w wojskowy poligon dla żądnych sportowych wyzwań mieszkańców Dolnego Śląska i Runmagedończyków z całej Polski. W 2021 r. Runmageddon zrealizuje marzenia o fenomenalnej przygodzie oraz wyciągnie ludzi z domów, zapraszając do wzięcia udziału w ekstremalnej zabawie.

 

Po pełnym emocji i niecodziennych wyzwań Runmageddonie Wrocław w 2020 r. organizator najpopularniejszego cyklu biegów przez przeszkody zdecydował się wrócić na piaszczyste przestworza Trans-Piach Rolantowice. Jak sam tłumaczy, ta lokalizacja to doskonałe miejsce, by zaserwować startującym niebagatelną przygodę. Uczestnicy zeszłorocznego eventu w samych superlatywach opisywali to, co działo się w dolnośląskiej kopalni piasku. Pokonywanie jej bezkresu, mierzenie się z przeszkodami i błotem, wycisnęło z nich ostatki sił i dało niesamowitą satysfakcję. Dlatego w tym roku lokalizacja pozostaje ta sama, tylko zmieni się klimat wydarzenia. – Wracamy w to fenomenalne miejsce z nowym pomysłem – mówi Adam Ryszczyk, dyrektor eventu. – Teraz zamiast błota będzie dużo piasku. Startujący będą mogli poczuć się jak na Saharze. Muszą liczyć się z tym, że piach będzie wdzierał im się wszędzie i to on będzie utrudniał im dotarcie na metę. Będzie ekstremalnie i emocjonująco, a całe wydarzenie przeprowadzimy w militarnym klimacie.

 

 

Formuły Runmageddon Wrocław.

W tym roku Runmageddon Wrocław odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia. Ten wakacyjny weekend będzie świetną okazją dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin do przeżycia wspólnej, emocjonującej przygody i sprawdzenia swoich sił na runmageddonowych konstrukcjach. Każdy znajdzie dla siebie formuły, w których będzie mógł wystartować. Dzieci 4-11 lat zmierzą się z jedno kilometrowym dystansem KIDS i pokonają ponad 10 przeszkód. Młodzież między 12 a 15 rokiem życia stanie przed wyzwaniem pokonania 2 kilometrów formuły Junior z ponad 15 przeszkodami. Osoby, które ukończyły 16 lat będą mieć do wyboru aż trzy formuły: Intro – 3 km i 15 przeszkód, Rekrut Dzienny i Nocny, czyli 6-kilometrowy bieg za dnia lub w nocy najeżony 30 przeszkodami. Organizator przewidział też bardziej wymagający dystans, którym będzie Classic-formuła polegająca na przebiegnięciu 12 kilometrów naszpikowanych 50 przeszkodami naturalnymi i konstrukcyjnymi. W Rolantowicach do ekstremalnej zabawy zaproszone zostaną też ekipy dorosłych i dzieci. Specjalnie dla nich, organizator zaplanował Runmageddon Family – trasę o długości dwóch kilometrów z ponad 15 utrudnieniami.

 

Runmageddon, co to takiego?

Dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli o Runmageddonie warto dodać, że to najpopularniejszy w Polsce cykl biegów przez przeszkody realizowany od 2014 roku. To wyzwanie sportowe, w którym udział może wziąć każdy niezależnie od wieku, czy tężyzny fizycznej. – Nie trzeba być sportowcem, by zmierzyć się z naszymi formułami. Warto za to mieć w sobie chęć przeżycia niesamowitej przygody razem ze znajomymi czy rodziną. Liczy się to, co mamy w głowie i nasza otwartość na nowe, emocjonujące doznania, a nie muskulatura. Specjalnie dla osób, które po prostu chcą poznać smak tej ekstremalnej rozrywki dedykowana jest seria Open, w której zawodnik pokonuje przeszkody i dystans w swoim tempie, nie ścigając się z innymi – tłumaczy Małgorzata Wzorek ambasadorka i trenerka Runmageddonu.

 

Runmageddon, jak się przygotować?

Do wrocławskiego eventu pozostało jeszcze prawie 5 miesięcy, to dobry czas, by postanowić sobie: „Wystartuje” i zacząć przygotowania. Warto zaplanować sobie dwa razy w tygodniu regularne spacery w szybkim tempie albo biegowe dystanse, a także jeden lub dwa treningi siłowe z ciężarem własnego ciała. – Misją Runmageddonu jest zachęcenie do ruchu ludzi, którzy w dobie pandemii zasiedzieli się w domach. Pół roku to czas, kiedy korzystając z coraz to lepszej pogody, naprawdę można niewielkim wysiłkiem przygotować się do udziału w tej fenomenalnej przygodzie. Wystarczy wyjść do lasu, parku pobiegać, czy poćwiczyć regularnie pompki, deski w domu – mówi Arek Wiśniewski opiekun serii „Pomocna Dłoń”, która startuje na eventach o godzinie 10:30 i dedykowana jest startującym po raz pierwszy. – Dlatego z całego serca zachęcam, nie dajcie się pandemicznej atmosferze, uprawiajcie sport, a na koniec wakacji spróbujcie koniecznie startu w Runmageddonie.

 

Runmageddon Wrocław, jak się zapisać.

Chętni, którzy zdecydują się na start w ekstremalnym biegu w Rolantowicach mogą już zapisywać się do udziału w Runmageddonie. Wystarczy tylko wejść na stronę: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-wroclaw-21-08-2021, wybrać formułę oraz godzinę startu i zalogować się lub w przypadku osób nieposiadających konta – zarejestrować się, by zapewnić sobie start w sierpniowej edycji. Zapisy online dostępne są do 20 sierpnia do godziny 15:00.

 

infowire.pl


POWIĄZANE

Kryształki Swarovskiego to nie jak większość osób uważa kryształ górski, lecz wy...

Zapraszamy do udziału w konferencji online „Financial needs in the agriculture a...

Mapa głodu na świecie powiększyła się o nowe kraje – Madagaskar, Honduras i Liba...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę