aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Zdrowo i kolorowo

30 maja 2017
Zdrowo i kolorowo
Newseria Lifestyle

Niezależnie od wieku wszyscy lubimy, żeby nasze jedzenie było nie tylko smaczne, ale też apetycznie wyglądało. Wiosną i latem dużo łatwiej przygotować zdrowy i kolorowy posiłek, a każdy rodzic wie, że atrakcyjnie wyglądające danie ułatwi zachęcenie dziecka do jedzenia.

Wiosną i latem mamy lepszy dostęp do świeżych warzyw i owoców, więc dużo łatwiej przyrządzać urozmaicone i kolorowe posiłki. Oczywiście nie należy zapominać o tym, że dobrze zbilansowana dieta opiera się nie tylko na warzywach i owocach. Ważne w diecie jest także białko, którego możemy dostarczyć w wędlinach mięsnych lub wegetariańskich wytwarzanych na bazie białka kurzego np. Plastrach i Parówkach VeggieDay.

Pozostaje jeszcze kwestia zachęcenia dzieci do jedzenia. Oczywiście pomoże tu atrakcyjne podanie potrawy. W niezwykły sposób można udekorować każdą, nawet najprostszą potrawę np. lubiane przez dzieci hot-dogi, czy zapiekane kanapki.

Warto też zaprosić najmłodszych do pomocy w kuchni. Nawet największy niejadek nie odmówi spróbowania własnoręcznie przygotowanego dania. Wspólne gotowanie to świetna zabawa, podczas której dzieci są bardziej otwarte na nowe smaki. Podczas przygotowywania potraw możemy przekazać im zalety zdrowego jedzenia i nauczyć współpracy, a dekorowanie rozwija kreatywność.

Naturalnie gotowanie z dziećmi trwa nieco dłużej i kuchnia nie jest później najczystszą kuchnią na świecie, ale wspólnie spędzony czas jest tego wart!

 

Parówki wegetariańskie VeggieDay, ok. 7,50 zł

Plastry wegetariańskie z brokułami VeggieDay, ok. 5,50 zł

Plastry wegetariańskie z papryką VeggieDay, ok. 5,50 zł

VeggieDay to polska marka, która pojawiła się na rynku w styczniu 2016 roku, wprowadzając innowacyjne produkty wegetariańskie,  oparte na białku jaja kurzego. VeggieDay dostrzega osoby, które lubią smak mięsa, ale chcą zmniejszyć jego ilość w diecie z przyczyn ideologicznych lub zdrowotnych, bądź są świadome wpływu, jaki produkcja i spożywanie mięsa wywiera na środowisko - i właśnie do nich kieruje serię wegetariańskich produktów. www.veggieday.pl

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Przypominjący medium społecznościowe „X” (dawny Twitter) Sejm „X” (zbieżność naz...

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę