Zapraszamy na XXVI Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych Wrocław 2022

18 maja 2022
Zapraszamy na XXVI Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych Wrocław 2022

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na XXVI Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych Wrocław 2022. Kilkaset najlepszych zwierząt hodowlanych z Dolnego Śląska – bydło mleczne i mięsne oraz konie, a także króliki, drób i gołębie, będzie można obejrzeć w sobotę i niedzielę, 11 i 12 czerwca na terenie DODR we Wrocławiu.

Dwudniowe wydarzenie pokazuje i promuje chów oraz hodowlę zwierząt gospodarskich na Dolnym Śląsku. To święto dolnośląskich hodowców, które prezentuje też nowoczesne rozwiązania stosowane w produkcji zwierzęcej i doświadczenia w zakresie prowadzenia gospodarstw zajmujących się chowem zwierząt gospodarskich.

Wystawa umożliwi mieszkańcom Wrocławia zapoznanie się z produkcją zwierzęcą w regionie i przybliży im problematykę rolnictwa i obszarów wiejskich Dolnego Śląska. Producenci rolni będą mogli skorzystać z porad specjalistów branżowych, wymienić doświadczenia i nawiązać kontakty.

W programie wydarzenia znalazła się ocena zwierząt hodowlanych, czyli bydła mlecznego, bydła mięsnego, koni, królików, drobiu rasowego, gołębi rasowych, konkurs małego hodowcy, czyli pokaz cieląt prowadzonych przez dzieci, a także konkursy dla dzieci i dorosłych, występy zespołów ludowych, stoiska instytucji i szkół rolniczych, sprzedawców lokalnych i regionalnych produktów oraz rękodzieła czy dolnośląska oferta zagród edukacyjnych. W czasie trwania Wystawy, na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice będzie można obejrzeć III Międzynarodowe Zawody Working Equitation, czyli pokazy ujeżdżenia, testy zręczności i testy szybkości koni.

Wydarzeniu towarzyszy konferencja pszczelarska „Innowacje w gospodarstwach pasiecznych”.

Pobierz:

 

dodr.pl


POWIĄZANE

Maj pachnie truskawkami i szparagami, a wrzesień smakuje świeżo zebranymi borowi...

Wychodząc na przeciw potrzebom komunikowanym przez środowiska społeczne z obszar...

Cóż może wytworzyć bardziej relaksacyjny klimat latem na tarasie niż drewniana p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę