aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wzrastają przewozy drogowe produktów rolnych z Ukrainy

14 maja 2024
Wzrastają przewozy drogowe produktów rolnych z Ukrainy

Jak informuje serwis"АПК-Информ", w  pierwszych 6 dniach maja przewozy drogowe produktów rolnych z Ukrainy w eksporcie wyniosły 81 tys. ton i były o 9% wyższe w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego miesiąca (74 tys. ton). Eksperci Spike Brokers poinformowali o tym na swoim kanale Telegram.

Jak podano, w tym okresie wolumen ruchu na granicy Polski wzrósł do 19,134 tys. ton, czyli prawie trzykrotnie więcej niż w analogicznym okresie kwietnia (7,4 tys. ton). Na pozostałych punktach kontrolnych natężenie ruchu gwałtownie spadło.

„Średni dzienny przeładunek na wszystkich granicach Ukrainy w pierwszych 6 dniach maja wzrósł do 13,538 tys. ton w porównaniu do tego samego stanu w kwietniu (12,42 tys. ton). Największy wolumen eksportu drogowego w pierwszych 6 dniach maja dostarczył cukier – 14,679 tys. ton i olej słonecznikowy – 12,322 tys. ton” – czytamy w raporcie.

Należy również zauważyć, że stawki frachtowe w kierunku Europy pozostają niezmienione w oczekiwaniu na nowe zbiory.

W szczególności stawki rynkowe za transport z zachodniej Ukrainy na dzień 6 maja wynosiły: do środkowych i północnych Włoch - 120-135 euro, na północ Bułgarii - 75-100 euro, na wschód Niemiec - 115-135 euro .

Za transport drogowy z centrum Ukrainy wskazane stawki wynoszą: południe Rumunii – 77-100 euro, ukraińskie porty Dunaju – 37-50 euro, porty Wielkiej Odessy – 25-37 euro.

oprac, e-mk,ppr.pl


POWIĄZANE

4 czerwca o godzinie 12:00 w Brukseli odbędzie się protest europejskich rolników...

Jak informuje KOWR,  Celem programu jest nawiązanie współpracy między amerykańsk...

[DANE Z CEIDG] Zakładanie firm na lekkim minusie. Za to wznawianie działalności ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę