Zakład Produkcji Cukierniczej Brześć w najbliższym czasie weźmie udział w dwóch prestiżowych targach branżowych, które odbędą się w niemieckiej Kolonii oraz w Dubaju. Uczestnictwo w poprzednich wydarzeniach tego typu umożliwiło producentowi z Brześcia Kujawskiego otwarcie się na zagraniczne rynki zbytu. Przedstawiciele firmy liczą, że już wkrótce jej wyroby będą dostępne także w krajach Bliskiego Wschodu.
Międzynarodowe Targi Spożywcze Anuga, które odbędą się w Kolonii w dniach 10-14 października, to jedno z największych wydarzeń tego typu na świecie. Weźmie w nich udział 6 800 wystawców z ponad 100 krajów. Targi zgromadzą przedstawicieli handlu detalicznego, jak również rynku usług gastronomicznych i cateringowych. Ekspozycje będą podzielone na dziesięć specjalistycznych dziedzin, dotyczących konkretnych sektorów branży spożywczej, takich jak m.in. słodycze, mięso, nabiał, jedzenie mrożone itp.
Perspektywiczny rynek bliskowschodni
Pod koniec października odbędą się z kolei targi Sweet&Snacks w Dubaju. Wydarzenie to zajmuje szczególne miejsce wśród targów z branży spożywczej w tym rejonie świata. Biorą w nim udział przedstawiciele branży słodyczy i ciastkarskiej z całego globu (z Polski swój udział zapowiedziało tylko kilkanaście firm), a targi są odpowiednią platformą do nawiązania cennych kontaktów z detalistami z rynku bliskowschodniego.
- Prestiżowe targi branżowe, w których udział biorą przedstawiciele firm spożywczych z całego świata, są niewątpliwie dobrą możliwością nawiązania kontaktów handlowych, co w dłuższej perspektywie może zaowocować nowymi kontraktami i pojawieniem się ze swoimi produktami na nowych rynkach zbytu. Nie ukrywam, że obecność naszych wyrobów także w krajach Bliskiego Wschodu, wydaje się bardzo kuszącą perspektywą – mówi Arkadiusz Drążek, dyrektor handlowy firmy Brześć.
Eksport na trzy kontynenty
Przedsiębiorstwo z Brześcia Kujawskiego obecnie eksportuje swoje wyroby na rynki zbytu na kilka kontynentów, dzięki czemu flagowe wyroby firmy, takie jak chociażby słomka ptysiowa z cukrem, docierają do konsumentów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Litwie, Łotwie czy Estonii.
Producent z Brześcia Kujawskiego eksportuje produkty także w ramach marki własnej dla dużych sieci supermarketów – wyroby z Polski są sprzedawane w opakowaniach konkretnych, zagranicznych sieci handlowych.
Zakład Produkcji Cukierniczej Brześć istnieje od 1984 roku. Rodzinna firma z Brześcia Kujawskiego specjalizuje się w tradycyjnych, opartych na domowych recepturach, wyrobach cukierniczych. Produkuje m.in. ciasta ptysiowe, drożdżowe, kruche, babki oraz pierniki.
6183405
1