Adama_15.08-30.09.2021

Wszyscy możemy wziąć udział w wydarzeniach poprzedzających Szczyt Systemów Żywnościowych ONZ 2021

27 lipca 2021
Wszyscy możemy wziąć udział w wydarzeniach poprzedzających Szczyt Systemów Żywnościowych ONZ 2021

Od 26 do 28 lipca 2021 roku odbędzie się w Rzymie cykl spotkań podsumowujących dotychczasowe działania przygotowujące do Szczytu Systemów Żywnościowych ONZ 2021 (ang. Pre-Summit).

Wydarzenie organizowane w formie hybrydowej jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych podmiotów z całego świata: młodzieży, rolników, naukowców, społeczeństw obywatelskich, przedstawicieli sektora prywatnego, przywódców politycznych oraz ministrów rolnictwa, środowiska, zdrowia, żywienia i finansów. Trzydniowe spotkania mają na celu przedstawienie możliwości transformacji systemów żywnościowych na całym świecie w oparciu o najnowsze dowody i naukowe podejście, zainicjowanie szeregu nowych zobowiązań poprzez tworzenie koalicji dla poszczególnych zagadnień oraz pozyskanie nowych źródeł finansowania i partnerstwa.

Od 2020 roku w ramach przygotowań do Szczytu organizowane są regularne spotkania online, fora publiczne i ankiety dotyczące pięciu ścieżek działań Szczytu, aby zapewnić jak najszerszy zakres perspektyw i pomysłów na opracowanie systemów żywnościowych, które zaspokoją potrzeby wszystkich na świecie.

Państwa członkowskie ONZ i podmioty na całym świecie powinni zacząć koncentrować się na tym, jak wdrożyć najlepsze pomysły i zobowiązania, aby zlikwidować istniejące luki oraz zwiększyć zaangażowanie na rzecz osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju do 2030 roku. Pre-Summit ma podsumować postępy poczynione w ramach przygotowań do wydarzenia oraz zapewnić solidne podstawy dla ambitnego i produktywnego Szczytu Systemów Żywnościowych ONZ, który odbędzie się od 14 do 30 września 2021 roku.

Na oficjalnej stronie internetowej Organizacji Narodów Zjednoczonych można znaleźć więcej informacji na temat działań oraz wydarzeń organizowanych w ramach Szczytu Systemów Żywnościowych.

 

 

IJHARS


POWIĄZANE

W zeszłym tygodniu Michał Kołodziejczak – Lider Agrounii przedstawił informacje ...

Już 20 września wystartowała kolejna kampania promocyjna. W ramach oferty Bank B...

Zbliżający się sezon jabłkowy niesie wiele pytań i niewiadomych na temat przyszł...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę