biogaz_09_2025

Wniosek KRIR o zmiany w opłatach za wysiew nasion z własnego zbioru

5 listopada 2021
Wniosek KRIR o zmiany w opłatach za wysiew nasion z własnego zbioru

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych realizując wniosek zgłoszony podczas IX posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI kadencji, które odbyło się 12 października 2021 r. wystąpił 28 października 2021 r. do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka o zainicjowanie zmiany ustawy o ochronie prawnej odmian roślin.

Zdaniem Krajowej Rady Izb Rolniczych rolnicy kupując kwalifikowany materiał siewny i sadzeniaki wnoszą opłatę na rzecz hodowcy i powinni mieć możliwość przez pewien czas używania materiału siewnego wytworzonego we własnym gospodarstwie na potrzeby własne bez dodatkowej opłaty na rzecz hodowcy.

Krajowa Rada Izb Rolniczych wnioskuje o zwolnienie z opłaty na rzecz hodowcy przez okres 5 lat od zakupu materiału siewnego lub przez 3 lata od zakupu materiału nasadzeniowego niezależnie od areału.

 

KRIR


POWIĄZANE

Termin podstawowy minął, ale wnioski nadal można składać Choć 16 czerwca 2025 r....

– Polska odzyskała status kraju wolnego od wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) ...

Komentarz ekspercki ppr: Rzepak w cieniu geopolityki i klimatu – rosnące napięci...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę