W dniu 03.10.2022 Dariusz Goszczyński został powołany na Prezesa Zarządu KRD-IG. Na tym stanowisku zastąpił Piotra Kulikowskiego (INDYKPOL S.A.), który od 15.09.2022 roku pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Izby wraz z Adamem Sójką (DROSED S.A.).
Dariusz Goszczyński od 3 lat jest Dyrektorem Generalnym Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej. Od września 2021 sprawuje także stanowisko wiceprzewodniczącego zarządu AVEC.
Przed objęciem funkcji w KRD-IG, Dariusz Goszczyński związany był z sektorem bankowym, gdzie m.in.
odpowiadał za tworzenie finansowych instrumentów wsparcia biznesu agro. Wcześniej pracował w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Departamencie Rynków Rolnych, Departamencie Promocji i Komunikacji oraz Departamencie Programowania i Analiz. Wspierał resort między innymi w tworzeniu systemów jakości oraz w promocji polskiej żywności na rynkach zagranicznych.
Wykształcenie zdobywał w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz podczas studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Uczestniczył jako wykładowca w wielu seminariach i szkoleniach. Ukończył kurs dla audytorów zorganizowany przez Biuro Żywności i Weterynarii KE w zakresie certyfikacji i kontroli systemów jakości żywności w UE.
Dariusz Goszczyński ma doświadczenie zarówno w zakresie zbliżania ustawodawstwa krajowego do wymogów UE, jak i udziału w wielu projektach międzynarodowych. Aktywnie uczestniczył w spotkaniach grup roboczych Rady UE.
Podczas polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej przewodniczył Grupom Roboczym odpowiedzialnym za Politykę Jakości Żywności i Politykę Promocji Żywności. Jako międzynarodowy ekspert Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa, Dariusz Goszczyński współpracuje z wieloma krajami w zakresie wdrażania i rozwoju systemów jakości żywności, norm handlowych i polityki promocyjnej.
W dniu 3.10.2022 na Przewodniczącego Rady Izby powołany został Władysław Piasecki (BOMADEK sp. z o.o.), a Wiceprzewodniczącym został Marek Zagórski (WIPASZ S.A.).
Krajowa Rada Drobiarstwa istnieje od 1991 roku. Od 11 marca 1998 r. posiada statut Izby Gospodarczej.
Aktualnie do KRD-IG należy ponad 100 podmiotów gospodarczych, reprezentujących hodowlę, reprodukcję, wylęgi, produkcję towarową drobiu i jaj, przetwórstwo mięsa drobiowego i jaj, zbyt drobiu i przetworów mięsa drobiowego, oraz produkcję pasz dla drobiu. Członkami KRD-IG są m.in. Uniwersytety Rolnicze, związki hodowców i producentów drobiu, zakłady przetwórcze mięsa drobiowego, wytwórnie pasz oraz indywidualni hodowcy i producenci drobiu.
Celem działalności KRD-IG jest m.in. dalszy rozwój i unowocześnianie polskiego drobiarstwa, ochrona
interesów hodowców i producentów drobiu oraz przetwórców mięsa drobiowego, ich integracja, reprezentowanie krajowego drobiarstwa wobec władz państwowych.
Członkowie KRD – IG produkują około 70 % żywca drobiu, a w uboju i przetwórstwie mięsa drobiowego
odpowiadają za około 80% produkcji krajowej