VI edycja Świętokrzyskiego Festiwalu Smaków w Parku Etnograficznym w Tokarni

9 maja 2022
VI edycja Świętokrzyskiego Festiwalu Smaków w Parku Etnograficznym w Tokarni

1-2 maja br. w Parku Etnograficznym w Tokarni odbyła się VI edycja Świętokrzyskiego Festiwalu Smaków. Jest to największy w regionie kiermasz potraw i produktów regionalnych.

Świętokrzyski Festiwal Smaków co roku przyciąga tłumy z regionu i okolicznych województw. Wielkie gotowanie w plenerze, występy artystyczne, prezentacja i smakowanie regionalnych produktów - to tylko niektóre z atrakcji festiwalu. Gospodarstwa agroturystyczne oraz Koła Gospodyń Wiejskich, przygotowały stoiska z pysznymi gorącymi daniami pochodzącymi z naszej regionalnej kuchni, gdzie była możliwość skosztowania m.in. domowego smalcu, pysznych pierogów, wędlin, dżemów czy wyrobów mlecznych.

Tym razem, można było również spróbować tradycyjnych potraw ukraińskich. Konsumenci mieli możliwość zakupu produktów ze znakiem PRODUKT POLSKI takich jak: oleje, zioła ekologiczne, sery, soki, miody oraz zaopatrzyć się w najlepszą, lokalną żywność m.in. u wystawców zarejestrowanych na stronie Polska smakuje. Obok tradycyjnych potraw i przysmaków regionalnych nie zabrakło również rękodzieła oraz niezwykłych przedmiotów wytwarzanych przez twórców ludowych.

Oddział Terenowy KOWR w Kielcach, który reprezentował Dyrektor Jacek Toś, przygotował stoisko promocyjno-informacyjne, na które zaprosił producentów tradycyjnej i regionalnej żywności, zarejestrowanych na stronie Polska smakuje przyczyniając się tym samym do promocji tradycyjnych smaków regionu, Kampanii Polska Smakuje, #KupujŚwiadomie PRODUKT POLSKI.

 

KOWR


POWIĄZANE

Sezon na szparagi trwa stosunkowo krótko, dlatego jeśli jeszcze nie skosztowaliś...

Jednym z elementów zdrowego stylu życia jest wprowadzenie do jadłospisu mleka i ...

Zapraszamy organizacje branżowe, międzybranżowe i organizacje producentów do kon...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę