aaa wielkanoc ppr
aa_wielkanoc

USDA potwierdza „ciężki” światowy bilans zbożowy

18 stycznia 2017
USDA  potwierdza „ciężki”  światowy bilans zbożowy

W styczniowym raporcie USDA obniżył prognozy zbiorów zbóż na świecie. Pomimo dokonanych ujemnych korekt globalny bilans zbóż jest nadal wyjątkowo „ciężki”. Produkcja w sezonie 2016/17 w skali globalnej jest o 4,8% wyższa niż sezon wcześniej. Skorygowano w dół prognozę zapasów końcowych, nadal są one jednak o 3,8% powyżej poziomu z poprzedniego sezonu.

Podwyższono szacunki zbiorów pszenicy na świecie–z 751,3 mln ton do 752,7 mln ton, jak również prognozowany poziom zapasów końcowych. Oznacza to, iż w skali globu bilans pszenicy staje się jeszcze cięższy. Należy odnotować podniesienie prognoz produkcji pszenicy w Argentynie–o 1 mln ton do 15 mln ton oraz szacunków dla Rosji–o 0,5 mln ton do rekordowego poziomu 72,5 mln ton.

Na korekty produkcji zbóż paszowych wpłynęło obniżenie szacowanych zbiorów kukurydzy na świecie–z 1 039,73 mln ton do 1 037,93 mln ton, co było odzwierciedleniem zredukowania oszacowania dla USA–z wcześniejszych 386,75 mln ton do 384,78 mln ton.

FAMMU/FAPA z wykorzystaniem USDA


POWIĄZANE

Minister Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy Witalij Koval podczas roboczej pod...

Komisja Europejska wykluczyła możliwość osłabienia unijnych przepisów dotyczącyc...

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę