aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ukraina wdraża wymogi Europejskiego Zielonego Ładu

22 maja 2024
Ukraina wdraża wymogi Europejskiego Zielonego Ładu

Jako podało ministerstwo polityki agrarnej Ukrainy, producenci rolni aktywnie angażują się we wdrażanie wymogów Europejskiego Zielonego Ładu w zakresie ochrony środowiska. Rolnicy potrzebują jednak czasu, aby wdrożyć jego wymagania. Stwierdził o tym p.o. ministra polityki rolnej i żywności Ukrainy Taras Wysocki podczas trzeciej dyskusji online "Ukraińskie rolnictwo a Europejski Zielony Ład". Organizatorem wydarzenia był Ukraiński Klub Agrobiznesu.

"Dziś ukraińscy producenci rozwiązują ogromne problemy związane ze zmianami klimatycznymi i ochroną środowiska. Kultura prowadzenia biznesu w sposób przyjazny dla środowiska nie jest nowa dla ukraińskich rolników i producentów rolnych. W szczególności Fundusz Częściowych Gwarancji Kredytowych w Rolnictwie, który udziela gwarancji drobnym rolnikom, ma jasne wymagania dotyczące norm dotyczących komponentu środowiskowego takich gospodarstw" – powiedział Taras Wysocki.

Podkreślił również, że w wyniku inwazji na pełną skalę skażona jest znaczna część gruntów rolnych Ukrainy. Jednak ukraińscy rolnicy już przygotowują się do uprawy roślin, które pochłaniają nie tylko metale ciężkie, ale także gazy cieplarniane. Będzie to również jeden z wkładów w osiągnięcie globalnych celów Europejskiego Zielonego Ładu.

oprac, e-red,ppr.pl


POWIĄZANE

Badania pokazują, że gry wideo są atrakcyjne i skuteczne dla osób w każdym wieku...

W dzisiejszych czasach gry komputerowe stały się integralną częścią rozrywki dla...

Sprzedaż w internecie staje się coraz popularniejsza, a platformy takie jak OLX,...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę