aaa_TSW_2023
CTR_2023

Ukraina oferuje UE i krajom granicznym kompromis - chyba za późno

20 września 2023
Ukraina oferuje UE i  krajom granicznym kompromis - chyba za późno

Ukraina złożyła pozew do Światowej Organizacji Handlu przeciwko Polsce, Słowacji i Węgrom, które uciekają się do jednostronnej blokady importu ukraińskiej żywności, ale jednocześnie oferuje kompromis UE i sąsiednim krajom. O tym poinformował 19 września premier Ukrainy Denys Szmyhal, zawiadamia Departament Komunikacji Sekretariatu Gabinetu Ministrów Ukrainy.

W szczególności, szef rządu zaznaczył, że Ukraina wprowadzi skuteczne środki kontroli i weryfikacji co do eksportu czterech grup towarów.

"Dostarczymy UE i jej sąsiadom dane celne dotyczące eksportu niektórych towarów i zbierzemy dane o końcowym punkcie wyjścia w elektronicznym systemie kolejkowym. Naszą kluczową propozycją jest wprowadzenie systemu weryfikacji eksportu niektórych produktów rolnych do 5 państw członkowskich UE. Omawiamy tę propozycję z Komisją Europejską" - powiedział Shmyhal.

Dodał również, że Ukraina złożyła formalny wniosek do Polski, Węgier, Słowacji w sprawie naruszenia zasad WTO. Ponadto wszczynane jest dochodzenie antydyskryminacyjne przeciwko nieprzyjaznym działaniom tych krajów w sferze handlowej.

"Jeśli Polska, Węgry, Słowacja nie zgodzą się na środki uzgodnione z Komisją Europejską, Ukraina nałoży lustrzane lub wzajemne ograniczenia handlowe. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że wszyscy jesteśmy po tej samej stronie. Po stronie europejskich wartości i demokracji" - podkreślił premier Ukrainy zapominając, że już dołączyła do embarga Rumunia.

Po niewybrednych atakach przede wszystkim na rząd Polski, ukrańcy próbują się rakiem wycofywać z ostrej retoryki. Nawołują do "europejskich wartości i demokracji"!. I my mamy w to uwierzyć! Ukraina obecnie jest sympatykiem jednej, opozycyjnej opcji polityczycznej w Polsce. Ich prezydent w niewybrednych słowach atakował Polskę w swoim wystąpieniu w ONZ, a tutaj nawoływanie do "europejskich wartości i demokracji".

Halo Ukraińcy- nie uczcie Polaków solidarności i demokratycznych europejskich wartości!!! W pierwszej kolejności, bierzcie z naszego kraju przykład bo to w Polskiej pomocy jaką otrzymaliście zobaczycie europejskie wartości i demokracje. 

Jak na razie, wy Ukraińcy jesteście jeszcze w oligarchicznym i skorumpowanym średniowieczu. 

 

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

To wyjątkowe wydarzenie i idealna okazja, by rozprawić się z “rybimi” mitami, po...

Polska umacnia swoją pozycję europejskiego lidera w produkcji mięsa drobiowego! ...

Naukowcy z Wydziału Biologii UW planują udostępniać rolnikom, hodowcom roślin i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę