aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

UE budzi się z letargu imigracyjnego - p o w o l i

6 października 2023
UE budzi się z letargu imigracyjnego - p o w o l i

Nieformalne spotkanie szefów państw i rządów,odbywa się na Grenadzie, 6 października 2023. W trakcie posiedzenia,Przewodniczący Rady Europejskiej – Charles Michel w swoim komunikacie zadeklarował jednoznacznie, że  migracja jest wyzwaniem europejskim, które wymaga europejskiej reakcji. Kwestię nieuregulowanej migracji należy podjąć pilnie i w sposób zdecydowany. Nie pozwolimy, aby to przemytnicy decydowali, kto dostanie się do UE. Będziemy nadal szybko i skutecznie realizować wszystkie nasze decyzje.

Zastosujemy do migracji kompleksowe podejście, na które złożą się intensywniejsze działania zewnętrzne, wzajemnie korzystne kompleksowe partnerstwa z krajami pochodzenia i tranzytu – przeciwdziałające podstawowym przyczynom migracji – możliwości legalnej migracji, skuteczniejsza ochrona zewnętrznych granic UE, stanowcza walka z przestępczością zorganizowaną, z handlem ludźmi i ich przemytem oraz z instrumentalizacją migracji jako zagrożeniem hybrydowym, intensyfikacja powrotów oraz aspekty wewnętrzne. Działania te będą się odbywać zgodnie z prawem międzynarodowym, zasadami i wartościami UE oraz ochroną praw podstawowych.

Jest niemal pewne, że to nieugięta postawa Polski, zmusza brukselskie instytucje do zminy podejścia w kwestii imigracji. Powoli szef rady europejskiejsugeruje, że w końcu zaczynają wszyscy rozumieć, że przymusowa relokacja imigrantów nie rozwiąże problemu nielegalnych imigrantów. Wręcz przeciwnie, fala imigracji będzie coraz większa, a bezpieczeństwo obywateli UE będzie coraz bardziej zagrożone.

Polska była jest i będzie przciw nielegalnym imigrantom, którzy płacą zorganizowanej przestępczości duże pieniądze aby dostać się do UE.

Nasze referendum dać odpowiedź na pytanie i pokazać, czy większość Polaków popiera czy też jest przeciw unijnej polityce imigracyjnej. Brukselskie elity, przewidując decyzję polskiego społeczeństwa, starają się powoli, ale jednak szukać rozwiązania, które powinno się opierać przede wszystkim na ochronie granic Unii Europejskiej. Tak jak robi to rząd z Polski, który budując zaporę na granicy z Białorusią nie tylko chroni swoich obywateli, ale i wszystkich mieszkańców całej wspólnoty europejskiej. Zresztą Polska czyni to skutecznie jakojedyny kraj UE. Więc zamiast nasz kraj ciągle upominać i dyscyplinować, elity europejskie powinny brać z nas przykład. Powoli będą to czynić, bo brakuje tam, w Brukseli prawdziwego charakteru, który pozwolił by unijnym instytucjom przyznać się do błędu i dać rację naszemu rządowi.

Obywatelu! Weź udział w referendum i wyraź swoją wolę w sprawie nielegalnych imigrantów. Twoja opinia będzie dla rząadu RP wiążąca! Podejmowane w refferendum decyzje będą bardzo ważne dla Ciebie, Twojej Rodziny, Twoich dzieci i wnuków. 

Na przyszłe, żyjące w Polsce pokolenia.


oprc, e-mk, ppr.pl na podst źródło: Rada Europejska


POWIĄZANE

Rada Europy formalnie przyjęła  pierwsze tego rodzaju rozporządzenie w sprawie o...

Trzy belgijskie organizacje rolnicze – Boerenbond, ABS i FWA – osiągnęły porozum...

Rada Europy przyjęła  zmianę rozporządzenia w sprawie Wspólnego Przedsięwzięcia ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę