aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Trina Solar: Siła napędowa globalnej zielonej energii

30 października 2023
Trina Solar: Siła napędowa globalnej zielonej energii

Gonzalo de la Viña, prezes Trina Solar EMEA, wezwał sektor odnawialnych źródeł energii do zwiększenia wykorzystania zielonej energii w celu osiągnięcia przyszłości zeroemisyjnej netto.

Trina Solar, światowy lider w dziedzinie inteligentnych rozwiązań w zakresie energii słonecznej na rzecz przyszłości energetycznej zero netto, podczas szczytu BloombergNEF (BNEF) Summit 2023 w Londynie, podkreśliła znaczenie współpracy w całym łańcuchu wartości energii słonecznej w celu napędzania transformacji energetycznej w regionie EMEA.

W przemówieniu podczas wydarzenia Gonzalo de la Viña, prezes Trina Solar EMEA, powiedział: „Musimy współpracować i zwiększyć skalę wykorzystania zielonej energii, aby zapewnić przyszłym pokoleniom osiągnięcie neutralności węglowej. ”.

W swoim przemówieniu powitalnym de la Viña wezwał sektor energii odnawialnej do współpracy na rzecz osiągnięcia ambitnych celów w zakresie zielonej energii w Europie i poza nią. Omówił pięć obszarów: zrównoważony rozwój w branży fotowoltaicznej, zapewnienie każdemu dostępu do energii odnawialnej, istotną rolę fotowoltaiki jako części nowego systemu energetycznego, potrzebę znaczącego rozwoju sieci i infrastruktury na poziomie krajowym oraz długoterminową współpracę i partnerstwo.

 Panel dyskusyjny prowadzony przez Tima Daya, menedżera ds. funduszy inwestycyjnych w Trina Solar, dała liderom branży okazję do zbadania, w jaki sposób branża może „rozruszać się”, aby tworzyć partnerstwo i ustalać wspólne cele, by sprostać globalnemej potrzebie osiągnięcia przyszłości z zerowymi emisjami netto. W panelu dyskusyjnym uczestniczyli przedstawiciele Aquila Capital, Eni Plenitude, Next Energy Capital i Iberdrola.

W centrum dyskusji znajdowało się znaczenie zaufania, współpracy i innowacji. Rossano Francia, Dyrektor ds. globalnych zakupów w firmie Plenitude uważa, że transparentność ze strony dostawców zapewni równe warunki działania przedsiębiorstwom z sektora odnawialnych źródeł energii, a nowe przepisy dotyczące zrównoważonego rozwoju będą lepiej wspierać branżę we wspólnym celu.

Kevin Mclland, globalny dyrektor ds. budownictwa i zaopatrzenia w Next Energy Capital dodał z kolei, że lokalna produkcja i odpowiedzialność to ważne obszary, na których powinna skupić się branża, aby promować zrównoważony rozwój.

Fernando Torrico, inżynier elektryk w Iberdrola, uważa, że firmy powinny współpracować w celu przeglądu istniejących i historycznych systemów energetycznych w ramach przejścia na zieloną energię

 Po dyskusji, Özer Ergül, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju łańcucha dostaw i doskonałości operacyjnej w Aquila Capital, stwierdził, że wymiana zdań była „naprawdę wnikliwa”. Według Özera przejrzystość jest podstawą zrównoważonej współpracy, która pomaga wyeliminować tarcia blokujące przyspieszenie branży, a jednocześnie „rozjaśnia drogę” na nadchodzące lata

W przyszłości Trina Solar będzie wspólnie ze swoimi partnerami pracowaćnad przyśpiieszeniem współpracy w ańcuchach wartości energii słonecznej na rzecz neutralnej emisyjnie przyszłości, powiedział Derrick Kowalski, dyrektor ds. sprzedaży na farmy fotolowoltaiczne na Europę, w swojej prezentacji zatytułowanej “Zjednoczeni dla wyższego celu: Prowadzenie transformacji energetycznej w EMEA”. Derrick skomentował: „Przez ostatnie 26 lat Trina Solar pozostawała wierna swojej misji „Energia słoneczna dla wszystkich”. Zależy nam również na dalszym przewodzeniu w dziedzinie inteligentnych rozwiązańw zakresie energii słonecznej na rzecz przyszłości zerowej netto dzięki zintegrowanej ekologicznej produkcji, zrównoważonym finansom i projektowaniu ekologicznych produktów ”

Źródło: BloombergNEF

 

 

 

O Trina Solar

Firma Trina Solar została założona w 1997 roku. Jako wiodący światowy dostawca modułów fotowoltaicznych (PV) i inteligentnych rozwiązań energetycznych, Trina Solar dostarcza produkty PV, aplikacje i usługi w celu promowania zrównoważonego rozwoju na świecie. Poprzez ciągłe innowacje, Trina Solar nadal rozwija przemysł PV, wzmacniając równowagę sieci energii PV i popularyzując energię odnawialną. Misją Trina Solar jest pobudzenie globalnego rozwoju energii odnawialnej na całym świecie.

Do dziś Trina Solar dostarczyła ponad 140 GW modułów słonecznych na całym świecie. Ponadto, działalność Trina Solar obejmuje rozwój projektów fotowoltaicznych, finansowanie, projektowanie, budowę, obsługę i zarządzanie oraz kompleksowe rozwiązania w zakresie integracji systemów dla klientów. Trina Solar podłączyła ponad 9,5 GW elektrowni słonecznych do sieci na całym świecie. W 2018 roku firma uruchomiła markę Energy IoT i obecnie dąży do bycia globalnym liderem w dziedzinie inteligentnej energii. Od czerwca 2020 roku Trina Solar jest notowana na parkiecie STAR Market giełdy w Szanghaju. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.trinasolar.com.

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...

Wczoraj, odyło się wspólne posiedzienie  władz rolniczej i pracowniczej Solidarn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę